Program 500 plus nieodłącznie kojarzy nam się z partią Prawo i Sprawiedliwość, która wprowadziła go przede wszystkim po to, aby poprawić jakość życia dzieci. Do dziś jednak program budzi wiele kontrowersji i ma ogromne ilości przeciwników.

Czy nowy pomysł spodoba się Polakom?

Okazuje się jednak, że obecnie kolejny program 500 plus chce wprowadzić Ministerstwo Zdrowia. Dla kogo będą dedykowane dodatkowe fundusze?

Jak informuje portal Biznes Info, „500 plus na zdrowie” będzie skierowane do wszystkich Polaków, powyżej 40 roku życia. Program ma w pewien sposób pomóc w powrocie ochrony zdrowia do wszystkich funkcji, które pełniła przed pandemią. W szczególności chodzi tutaj o pomoc osobom, które podczas pandemii nie mogły korzystać z usług specjalistów.

Jak będzie można wykorzystać bon?

Bon 500 plus ma pokrywać koszty badań także w placówkach medycznych, które nie mają podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Badania, które będzie można wykonać w jego zakresie zostaną wybrane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Co więcej, program 500 plus ma zlikwidować limity, które obowiązują obecnie do specjalistów. Dzięki temu pacjenci będą mogli niemal natychmiast zaczynać odpowiednią terapię, jeśli tylko zajdzie taka konieczność.

Czy taki pomysł spodoba się Polakom i czy zachęci ich do skorzystania z pomocy lekarskiej?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ PIASECZNY WYJAŚNIŁ, DLACZEGO PRACOWAŁ DLA TELEWIZJI POLSKIEJ. ARTYSTA POWIEDZIAŁ JASNO, CZEMU NIE MÓWIŁ O SWOICH POGLĄDACH. PADŁY MOCNE SŁOWA

O tym się mówi w Polsce: ZDENERWOWANI RODZICE MIELI DOŚĆ I OPUBLIKOWALI W SIECI ZDJĘCIE DOTYCZĄCE DZIECKA. ICH ZDANIEM NAUCZYCIEL NIESPRAWIEDLIWIE OBNIŻYŁ OCENĘ NA TEŚCIE

Z życia gwiazd: AGNIESZKA RADWAŃSKA STANĘŁA PRZED TRUDNĄ, ALE WAŻNĄ DECYZJĄ. WIELE OSÓB NIE ZGODZI SIĘ Z JEJ POSTEPOWANIEM. TENISISTKA DOŁĄCZYŁA DO MILIONÓW POLAKÓW