Dziś w mediach pojawiła się bardzo smutna wiadomość! Nie ma już z nami Izabelli Sierakowskiej, znanej polityk, która przez wiele lat działała z ramienia partii Sojusz Lewicy Demokratycznej. To ogromna strata.

Prężna działalność

Jak podaje portal Super Express, Izabella Sierakowska prężnie działała w polityce przez 20 lat. Swoją pierwszą działalność w Sejmie rozpoczęła w 1989 roku. Do 2005 roku polityczka nieustannie pełniła swoją funkcję jako posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Co więcej, Izabella Sierakowska była także wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dodatkowo, przez pewien czas była także członkiem komisji zdrowia oraz przewodniczącą Komisji Obrony Narodowej.

Jedną z zasług, dzięki którym Izabella Sierakowska zdobyła ogromne uznanie wielu środowisk był projekt, który wprowadzał liberalizację ustawy aborcyjnej, którego polityczka była autorką.

Bardzo smutna wiadomość!

Od 2005 roku nie była obecna w parlamencie, a w tym czasie starała się objąć prezydenturę w Lublinie. Jednak zaledwie dwa lata później, bo w 2007 roku Izabella Sierakowska wróciła do Sejmu, jednak tylko na jedną kadencję. Następnie w 2011 roku zdecydowała się zgłosić swoją kandydaturę do Senatu, jednak nie udało jej się osiągnąć zamierzonego celu. W 2004 roku zrezygnowała z polityki.

Informację o śmierci Izabelli Sierakowskiej potwierdził syn znanej polityczki, podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową.

- Po długiej, ciężkiej chorobie odeszła po nierównej walce była poseł SdRP i SLD Izabella Sierakowska – wyznał syn kobiety.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY POLSKA OCHRONA ZDROWIA JEST NA SKRAJU ZAŁAMANIA? NAGRANIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W SIECI UKAZUJE JAK TRUDNA JEST SYTUACJA

O tym się mówi w Polsce: WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH SENIORÓW. CZY CZTERNASTA EMERYTURA ZOSTANIE WYPŁACONA JEDNORAZOWO? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, JEST OFICJALNY KOMUNIKAT

O tym się mówi na świecie: OBOSTRZENIA ZOSTANĄ Z NAMI NA DŁUŻEJ? JEST KOMENTARZ MATEUSZA MORAWIECKIEGO. PREMIER PRZEKAZAŁ NOWE INFORMACJE

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI OTRZYMAŁ KIEPSKIE WIEŚCI! UWIELBIANY PIŁKARZ MA DRUZGOCĄCĄ DIAGNOZĘ LEKARZY. SZYKUJE SIĘ DŁUGA PRZERWA? NIE MA CO LICZYĆ NA REKORD