Uwaga! Niesamowicie ważna informacja skierowana do wszystkich seniorów. Czy czternasta emerytura zostanie wypłacona tylko jednorazowo? Wszystko na to wskazuje, jest oficjalny komunikat ze strony wiceministra. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie w życie wejdzie pewna zmiana, która spodoba się emerytom. O czym mowa?

Temat świadczeń emerytalnych od lat jest “na świeczniku” i nie gaśnie, tym samym stanowiąc temat numer jeden nie tylko wśród emerytów, ale także osób młodszych, które dopiero wpłacają składki i emeryturę mają przed sobą.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że polskie emerytury są zaskakująco niskie i często kontrowersyjne, ponieważ zdecydowana większość emerytów ma ciężko przetrwać za fundusze, jakie otrzymuje.

Czternasta emerytura w tym ciężkim okresie wydawała się dla emerytów czymś wspaniałym i wszyscy mieli nadzieję, że nie jest to wypłata jednorazowa, a raczej będzie wypłacana każdego roku. Niestety, ostatnio wiceminister Stanisław Szwed poinformował, iż czternastka jest świadczeniem jednorazowym.

Szykują się pozytywne zmiany

Okazuje się jednak, że w zamian za ten niekorzystny układ rządzący prawdopodobnie wprowadzą... zwolnienie emerytury z podatku.

- Czternastka co roku byłaby dobrym rozwiązaniem, ale muszę powiedzieć, że seniorzy dzwoniąc i pisząc do nas, częściej podnoszą temat wprowadzenia przez rząd emerytury bez podatku. - mówi szefowa ZEiR, Elżbieta Ostrowska.

W kwietniu rząd ma ogłosić ostateczną decyzję.

Emerytura/ screen yt