Dziś 32-letnia Lizzie Velásquez przyszła na świat z bardzo rzadką wadą genetyczną, która spowodowała, że gdy zaczęła dorastać powszechnie uznano ją za „najbrzydszą kobietę na świecie”. Ogromną większość pań na świecie taki tytuł wpędziłby w w depresję, jednak Lizzie Velásquez, mimo wyjątkowego trudnej sytuacji, licznych bolesnych komentarzy na swój temat nie poddała się i dziś uczy innych, jak pokochać siebie bez względu na wady i przeciwności losu.

Lizzie Velásquez urodziła się na miesiąc przed terminem porodu i po przyjściu na świat ważyła zaledwie 1,2 kg i ma wiele wad rozwojowych. Lekarze przekonywali rodziców Lizzie, że dziewczynka może nie przeżyć, a najpewniej nigdy nie będzie mówić, ani samodzielnie się poruszać.

Lizzie Velásquez ogłoszono „najbrzydszą kobietą świata”. Dziś 32-latka uczy innych, jak zaakceptować siebie. Radzi sobie doskonale!

Lizzie Velásquez przeszła liczne badania, które wykazał, że cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną, czyli zespół Wiedemanna-Rautenstrauch, czyli progenię noworodkową. Objawami tej choroby są m.in. niska masa urodzeniowa, zanikająca tkanka tłuszczowa, a także wady twarzoczaszki, w tym brak zrośnięcia szwów czaski i dysmofria. Choć w wielu przypadkach dzieci z ta chorobą mają upośledzenie umysłowe to akurat Lizzie nie dotknęło.

Lizzie nie jest w stanie przybrać na wadze przez swoją chorobę i ze względu na zużywanie przez organizm bardzo dużo energii, kobieta musi zjadać codziennie aż 8 tysięcy kalorii! Choc jest już po 30-tce to nigdy nie ważyła więcej niż 27 kilogramów.

Lizzie Velásquez nie widzi również na jedno oko, a wzrok w nim straciła a wieku 4 lat. Jako nastolatka próbowała to ukryć, nosząc soczewkę w kolorze drugiej tęczówki, jednak przestała, stwierdzając, że różnokolorowe oczy też są piękne.

Nietrudno się domyślić, że w szkole przechodziła katusze i była prześladowana. Młodej Amerykance było niezwykle trudno, gdy do Internetu trafiło wideo, którego autor nazwał ją „najbrzydsza kobietą świata”. Komentarze pod filmem były naprawdę porażające i choć Lizzie było bardzo przykro to postanowiła się nie załamywać i swoją sytuację przekuć w sukces.

Wkrótce nauczyła się żyć z tym, jak wygląda i swoją chorobą, a dziś śmiało można ją nazwać jedną z najważniejszych na świecie influencerek, która uczy, jak akceptować siebie, mimo licznych wad.

Napisała kilka książek dla dzieci na ten temat, aby pomóc młodemu pokoleniu. Lizzie Velásquez chętnie bierze udział w licznych projektach przeciwko cyberbullyingowi i negatywnym komentarzom. Jej wystąpienie na TEDxTalks obejrzało w sieci już 12 milionów internautów.

„Moją motywacją byli ludzie, którzy mówili mi, że nie mogę nic osiągnąć. Ich sceptycyzm motywował mnie i pozwalał działać. Wykorzystajcie sceptycyzm ludzi, którzy są wokół Was, aby poczuć się lepiej. Wygracie” – powiedziała wprost, cytowana przez portal Parenting.

Jak informował portal "Życie": KRZYSZTOF KRAWCZYK ZNIKNIE Z ŻYCIA PUBLICZNEGO? GWIAZDOR OD MIESIĘCY NIGDZIE SIĘ NIE POJAWIA! CO SIĘ Z NIM DZIEJE? ARTYSTA PRZERWAŁ MILCZENIE

Przypomnij sobie: TAJEMNICA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ WYSZŁA NA JAW? OD LAT MÓWIŁO SIĘ O TYM, ŻE HARRY NIE JEST SYNEM KSIĘCIA KAROLA! POJAWIŁ SIĘ KOLEJNY KANDYDAT

Portal "Życie" pisał również: ZNANE SĄ SZCZEGÓŁY OSTATNIEJ DROGI KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO. KIEPSKIE WIADOMOŚCI DLA WIELBICIELI AKTORA PRZEKAZAŁA RODZINA. TEGO NIE MOŻNA ZROBIĆ

Pisaliśmy również o: FILIP CHAJZER ZNIKNIE Z OBSADY „DZIEŃ DOBRY TVN”? GWIAZDOR TELEWIZJI POSTANOWIŁ ODNIEŚĆ SIĘ DO KRĄŻĄCYCH OD DNI PLOTEK. JEST JASNOŚĆ W SPRAWIE