Pogrzeb tragicznie zmarłej 13-letniej Patrycji odbędzie się już niedługo. W tym tygodniu dziewczyna miała świętować swoje 14-ste urodziny.

W ubiegłym tygodniu w Piekarach Śląskich doszło do zabójstwa 13-letniej Patrycji z Bytomia. Ciało zamordowanej przez swojego chłopaka nastolatki zostało odnalezione dzień później. Patrycja była w ciąży.

Kacper S. czeka na wyrok sądu
Kacper S. czeka na wyrok sądu

w momencie morderstwa miał mniej niż 15 lat, w związku z tym chłopakowi grozi jedynie poprawczak. Jak zdradza podinspektor Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Kacper początkowo zachowywał się niezwykle normalnie. Chętnie pomagał policji w poszukiwaniach miejsca, w którym może znajdować się Patrycja. W pewnym momencie postanowił przyznać się do winy i wskazał miejsce zbrodni.

Pogrzeb nastolatki odbędzie się jutro - 22 stycznia o godz. 9.15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Ciało zamordowanej zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Piekarach.

Kacper S. czeka na wyrok. W tym momencie chłopak przebywa w ośrodku dla nieletnich. Ma spędzić tam trzy miesiące. Mimo tego, ze w momencie, kiedy Kacper stanie przed sadem mógłby zostać karany jako dorosły, nie będzie miał postawionych zarzutów, które w tej sytuacji usłyszałaby osoba dorosła. Kiedy Kacper dokonywał zabójstwa miał 14 lat. To właśnie zadecydowało o tym, ze kara zostanie wymierzona w kategoriach odpowiednich do jego wieku. Najprawdopodobniej sad umieści chłopaka w poprawczaku. Kacper opuści go po ukończeniu 21 lat.

Kacper S. czeka na wyrok sądu
Kacper S. czeka na wyrok sądu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

O tym się mówi w Polsce: ZMIANA PLANU SZCZEPIEŃ. MARLENA MALĄG, MICHAŁ DWORCZYK I PROF. ANDRZEJ HORBAN PRZEDSTAWILI NOWE FAKTY NA KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ KORONAWIRUSA

O tym się mówi na świecie: WŁADIMIR PUTIN MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JUŻ WSZYSTKO JASNE. NAGRANIE PREZYDENTA ROSJI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI