Pandemia koronawirusa trwa już od wielu miesięcy, utrudniając życie nie tylko zwykłym ludziom, ale i przedsiębiorcom, którzy przez ograniczenia nie są w stanie prowadzić swoich działalności. Wielu z nich stanęło na skraju bankructwa - ponowny lockdown trwa już bowiem od końca października, co okazało się znacznie większym wyzwaniem niż ograniczenia nałożone na nas wiosną. Wielu z właścicieli biznesów, w tym gastronomicznych, zdecydowało się na krok, który może ocalić ich od upadku. Jednym z lokali, które przyłączyły się do inicjatywy okazała się być... restauracja Magdy Gessler. O co chodzi?

Lokal słynnej restauratorki postanowił złamać zakaz

Jakiś czas temu, w wyniku frustracji wywołanej lockdownem, pojawiła się inicjatywa o nazwie #OtwieraMY, której uczestnicy pomimo zakazu otworzą swoje lokale i będą obsługiwać klientów na miejscu. Jak się okazało, do długiej listy takich miejsc dołączyła także restauracja, której właścicielką jest Magda Gessler!

"Schronisko smaków" w Bukowinie Tatrzańskiej to bez wątpienia jeden z lokali, który przez ograniczenia ucierpiał najbardziej - jest on bowiem jednym z największych w tamtej okolicy, a brak turystów, których w czasie zimy zawsze było mnóstwo, dał o sobie znać. Lokal postanowił więc wraz z dzisiejszym dniem wznowić swoje usługi.

"Długo debatowaliśmy, ale postanowione... #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego" - napisano na facebookowym profilu restauracji.

Pracownicy lokalu zapowiedzieli, że już od dzisiaj - 16 stycznia - będzie on ponownie otwarty dla klientów. Zapewnili jednocześnie, iż zachowane zostaną wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Jak jednak powszechnie wiadomo - taka decyzja może wiązać się z nałożeniem na restaurację przez Sanepid kary wynoszącej nawet do 30 tysięcy złotych! Jest to jednak cena, którą właściciele wielu przedsiębiorstw są w stanie ponieść wzamian za powrót do normalności.

Co na to właścicielka "Schroniska smaków", Magda Gessler?

Zobacz także: Kamil Stoch zrobił coś, czego większość by nie zrobiła. Widać, że żona jest dla niego najważniejsza. O czym mowa

Może cię zainteresować: Kuba Wojewódzki wziął ślub? Dziennikarz zamieścił dwuznaczne zdjęcie. Internet huczy od plotek

Pisaliśmy również o: Pełnia Wilczego Księżyca w styczniu 2021. Gdzie i kiedy będzie można ją zauważyć? Znana jest już godzina i data