Coraz więcej osób pada ofiarą nieuczciwych telemarketerów czy domokrążców. Najczęściej oszustom ulegają emerycie, którzy bardzo łatwo dają się zmanipulować i nabrać. Najczęściej do oszustw dochodzi przez kruczki w umowach podpisywanych przez kupujących. Telemarketer dzwoni z ofertą i zaprasza na niezobowiązujące – tak przynajmniej twierdzi- spotkanie. Podczas prezentacji wielu potencjalnych klientów daje się nabrać. Najczęściej wynika to z nieczytania umów. Tak też było w przypadku pewnego emeryta, który udał się na prezentacje garnków słynącej z tego typu sprzedaży firmy. Teraz senior został bez środków do życia. Komornik przejął jego emeryturę. Jak to się stało?

Naciąganie, oszuści, telemarketerzy/ YouTube
Naciąganie, oszuści, telemarketerzy/ YouTube

Emeryt kupił garnki od telemarketera. Komornik zajął mu emeryturę

Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube  Aktualności 360
Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube Aktualności 360

65-letni mężczyzna ze Szczecina, który udał się na prezentacje i zakupił na niej garnki teraz musi walczyć z zajęciem komorniczym. Jak to?

Okazało się, ze emeryt przed dziesięcioma laty zakupił na pokazie garnki, które wprowadziły go w niemałe długi. Jak przekonywał wówczas nieuczciwy sprzedawca garnki kosztowały dwa tysiące złotych. Mimo iż oficjalnie firma już nie działa komornik zajął emeryturę pana Mieczysława. Sprawa jest podejrzana. Zajął się nią Polsat.

Okazuje się, ze garnki, które zakupił mężczyzna zniszczyły się po zaledwie czterech miesiącach użytkowania. Sprzedawca nie przyjął reklamacji. Pan Mirosław uznał, ze przestanie spalając raty za sprzęt.

W 2018 roku firma złożyła sprawę o ściągniecie długu z pana Mirosława. Choć firma już nie istnieje dług dalej należy spłacić. Co ciekawe w sprawie zakupu garnków toczy się już sprawa, w której pan Mirosław ma status pokrzywdzonego.

Naciąganie, oszuści, telemarketerzy/ YouTube
Naciąganie, oszuści, telemarketerzy/ YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARZENA KIPIEL-SZTUKA ZNALAZŁA SIĘ W CIĘŻKIM POŁOŻENIU. Z POMOCĄ PRZYSZEDŁ ANDRZEJ GRABOWSKI. SERIALOWY PARTNER PORATOWAŁ HALINKĘ Z „KIEPSKICH”

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI W PORUSZAJĄCYCH SŁOWACH POŻEGNAŁ WYBITNĄ AKTORKĘ. „WYBRAŁA DOBRO”. FANI SĄ PRZEJĘCI TYM, CO O NIEJ MÓWIŁ WICEPREMIER

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA ZOSTAŁA OKRADZIONA. SPRAWCA ZABRAŁ Z JEJ PAŁACU WIELE CENNYCH PRZEDMIOTÓW. TO PRAWDZIWY SKANDAL

Z życia gwiazd: ANNA LEWANDOWSKA NIE PORADZIŁA SOBIE Z TREMĄ? FATALNY BŁĄD ŻONY POPULARNEGO PIŁKARZA. WIDZOWIE NIE POZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI