Nadszedł rok 2021, a wraz z nim - 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa zapoczątkowana przez Jerzego Owsiaka już od lat niesie pomoc najbardziej potrzebującym, zapewniając przy tym reszcie Polaków rozrywkę i wyjątkowe wspomnienia. Co na najbliższy finał przygotowali organizatorzy?

Nikt nie spodziewał się takich nagród

Za nami niezwykle trudny dla Polaków rok, pełen tragicznych wydarzeń, ograniczeń oraz nowości - niekoniecznie pozytywnych. Wszyscy wiedzą jednak, że nie jest to jeszcze koniec trudnych zmagań. Nie ulega więc wątpliwości, iż każdemu z nas potrzebna jest teraz chwila wytchnienia. O odstresowanie dla wszystkich Polaków zadbał, jak co roku, Jurek Owsiak. Dzięki wyjątkowym finałom WOŚP rodacy już od lat mogą wspólnie radować się poprzez pomoc innym. Tegoroczne wydarzenie wzbogaciło się o kilka atrakcji, które mogą pomóc w rozładowaniu złych emocji związanych z wydarzeniami zeszłego roku. Co to takiego?

Finał WOŚP będzie miał w tym roku miejsce w dniach 30 i 31 stycznia - nieco później niż w zeszłych latach, co wynikło oczywiście z wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Finał online odbędzie się niestety jedynie w dwóch miastach - Warszawie i Wrocławiu. Organizatorzy przygotowali jednak coś, co uczyni te wydarzenia jeszcze bardziej wyjątkowymi, niż zazwyczaj.

W Starym Klasztorze we Wrocławiu odbędą się występy, które transmitowane będą dla widzów przez internet. Na rzecz WOŚP zagrają m.in. Nocny Kochanek czy Dagadana. Tym razem to jednak nie koncerty będą największą atrakcją.

Ogromne emocje wywołała wśród Wrocławian wiadomość o planowanych licytacjach. Nie są one na WOŚP niczym nowym - w tym roku licytowane będą jednak rzeczy, których nie spodziewał się żaden Polak.

Jednym z takich przedmiotów będzie... wyjątkowy wrocławski krasnal przedstawiający samego Jurka Owsiaka, który zostanie umieszczony w wybranym przez nowego właściciela miejscu!

fot. screen YouTube
fot. screen YouTube

Drugą atrakcją okazuje się być natomiast spacer z samym prezydentem miasta - Jackiem Sutrykiem! Jak sam powiedział, urodził się on i wychował we Wrocławiu - pozwoliło mu to poznać nie tylko wszystkie zabytki i najchętniej odwiedzane przez turystów miejsca, ale i wszystkie tajemnice miasta, które mogą stanąć otworem przed osobą, której uda się wygrać to niezwykłe spotkanie.

Trzeba przyznać, iż organizatorzy WOŚP przeszli w tym roku samych siebie, a ich wysiłki z pewnością pozwolą wszystkim nie tylko na dobrą zabawę, ale i - co najważniejsze - pomoc najbardziej potrzebującym!

Zobacz także: Lider zespołu "Boys" Marcin Miller chwali się swoim następcą. Wnuk wokalisty ma po nim talent muzyczny

Może cię zainteresować: Krzysztof Cwynar postanowił zostawić karierę dla czegoś znacznie ważniejszego. Fani nie mogą uwierzyć w to, czym zajmuje się dziś artysta

Pisaliśmy również o: Justyna Żyła wyjątkowo spędziła Sylwestra. Towarzyszyła jej przyjaciółka oraz dwie tajemnicze osoby. Z kim celebrytka spędziła ostatni dzień roku