Okres świąteczny, niezaleznie od tego, czy mowa o Bożym Narodzeniu, czy Wielkanocy, zawsze jest czasem zwiększonych wydatków. Wiadomo - uroczyste posiłki, prezenty, fryzury, paznokcie i inne nowe ciuchy. To wszystko kosztuje często fortunę, a fortuna właśnie dla każdego może wyglądać zupełnie inaczej.

Policja ostrzega - metoda "na kłódkę"

Wracasz do swojego samochodu, a na klamce jego drzwi wisi kłódka? Podchodzisz, bierzesz ją w dłon, by obejrzeć, bo nie wierzysz własnym oczom i spod niej wypada karteczka z rządaniem opłaty okupu za podanie kodu do kłódki pod podanym numerem telefonu.

Ciężko stwierdzić, ile osób było w stanie wziąć to na poważnie i faktycznie zapłacić bez podjęcia próby pociągnięcia za wątpliwie ozdobioną klamkę. Czy jak na klamce zawiążemy wstążeczkę i zechcemy otworzyć drzwi samochodu bez jej rozwiązywania, uda nam się? Kłódka działa podobnie, jednak policja apeluje na mediach społecznościowych.

Jest to kolejny sposób na wyłudzenie naszych pieniędzy. W okresie przedświątecznym różnej maści oszuści, naciągacze, liczą, że zaangażowani w przedświąteczne przygotowania będziemy mniej czujni. Każda sytuacja, która odbiega od normy może być pułapką.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Czym Katarzynie Dowbor podpadła Dorota Szelągowska? Nowa ramówka TVN wszystko wyjaśnia

Zerknij: Anna Jantar w dniu, gdy odeszła, znała już tajemnicę męża. Zapoczątkowała ona duże zmiany, które nie miały szansy na rozwój

Nie przegap: Wielki zmiany w życiu Piotra Kraśko. Dziennikarz żegna się z pracą. Co się stało