Zatrważające informacje prosto z Podhala. Pomimo licznych ostrzeżeń wydawanych przez Tatrzański Park Narodowy turyści nadal nie zachowują rozsądku w górach. Te fotografie budzą ogromne oburzenie. Nie do wiary, jak zachowują się zwiedzający!

Jak wiadomo, zimowe wędrówki w górach nie należą do bezpiecznych rozrywek. Z uwagi na niskie temperatury, duże zaspy śniegu oraz pokryte lodem szlaki wiele dróg pozostaje zamkniętych dla turystów.

Nie oznacza to jednak, że bezpiecznie jest na szlakach otwartych – tam również należy zachować ogromną ostrożność i rozsądek oraz wykonywać odgórne zalecenia wydawane przez Tatrzański Park Narodowy.

Turyści nie respektują zaleceń!

W sieci pojawiło się już wiele próśb o to, aby nie wychodzić na szlak zbyt późno, ponieważ już o godzinie 16:00 robi się ciemno i niebezpiecznie. Ponadto, pojawiły się apele, aby nie zbaczać ze szlaków oraz nie wchodzić na oblodzone kamienie.

Poza tym wydano także zakaz wchodzenia na zbiorniki wodne pokryte lodem – aktualnie, kiedy mrozy nie są zbyt duże owe tafle lodu są cienkie, stanowią więc spore ryzyko jeżeli wejdzie na nie bardzo dużo osób.

Niestety mimo obostrzeń ostatnio na profilu Aktualna sytuacja w Tatrach na Facebooku pojawiło się zatrważające zdjęcie przedstawiające mnóstow turystów chodzących po zamarzniętym Morskim Oku.