Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich długo wyczekiwany czas odpoczynku po całorocznych trudach. Tyczy się to również osób pracujących w miejscach, które są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania. Przykładem takich miejsc mogą być oczywiście sklepy, a także komunikacja miejska. Jak będzie wyglądać poruszanie się autobusami i tramwajami w świąteczne dni?

W jaki sposób będzie kursować komunikacja miejska w Szczecinie?

Okres świąt to nie tylko magiczny czas spędzany z najbliższymi, ale również... czas wielu utrudnień. Nie ulega wątpliwości, iż zamknięte sklepy czy ograniczone kursy komunikacji miejskiej dla wielu mogą okazać się ogromną przeszkodą. Należy się jednak na to przygotować i sprawdzić, jak będzie wyglądać poruszanie się autobusami i tramwajami w czasie świąt.

W wigilię, 24 grudnia, komunikacja miejska kursować będzie do określonej godziny, po której nastąpi stopniowe wycofywanie niektórych pojazdów z ruchu. Dla tramwajów będzie to godzina 16:45, a dla autobusów - 17:30.

W dni Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia, tramwaje i autobusy na wszystkich liniach kursować będą tak, jak jest to określone w rozkładach jazdy dla Wielkanocy, Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Od 27 do 31 grudnia wszystkie autobusy i tramwaje kursować będą według normalnych rozkładów jazdy. W dzień Sylwestra będzie się to natomiast odbywać według rozkładów jazdy obowiązujących w nocy od niedzieli do środy.

W Nowy Rok, 1 stycznia, komunikacja miejska dostosowana będzie do rozkładów z dni 25 i 26 grudnia.

24, 25 oraz 26 grudnia, a także 1 i 6 stycznia kasy biletowe pozostaną zamknięte. Natomiast w Sylwestra, 31 grudnia, będą one czynne od godziny 10 do 17:15, z wyjątkiem kasy Turzyn (10:00-14:00) oraz Klonowica (7:30-15:30).

Zobacz także: Jak będzie wyglądać kolęda 2021. Księża jednak pojawią się na kolędach

Może cię zainteresować: Co słychać u Marty i Pawła z programu „Rolnik szuka żony”? W ostatnim czasie kobieta dodała zdjęcie z tajemniczym szatynem

Pisaliśmy również o: https://zycie.news/rozrywka/32738-dawid-narozny-zadziwil-internautow-swoimi-wokalnymi-mozliwosciami-czy-to-oznacza-ze-potrafi-spiewac-nie-tylko-disco-polo