W wielu parafiach i diecezjach kolędy – wizyty duszpasterskie, zostały odwołane. Było to konsekwencją poważnej sytuacji epidemiologicznej. Jednak jeden z biskupów, Wiesław Mering z włocławskiej diecezji, zapowiedział, że u nich kolęda się odbędzie.

Oznajmił, że nie chcą zrezygnować z tradycji wizyt duszpasterskich. Poinformował, że są w stanie dopasować się do norm i obostrzeń. Podobnie ma być w regionie łódzkim.

Jak podaje biskup Mering, tradycja ma długą historię i jest zakorzeniona w Diecezji Włocławskiej i nie chcą z niej rezygnować. Planują ją dostosować do obowiązujących norm, a także wprowadzić jej różne formy. Biskup Wiesław Mering poinformował o tym w ,,Zarządzaniu w sprawie wizyty kolędowej w Diecezji Włocławskiej” z 17 grudnia 2020 roku.

Może cię zainteresować:Gdy podprowadzisz nielegalnie z lasu choinkę, szykuj się na bolesną karę. O co chodzi

Warto wiedzieć:GIS ostrzega przed podstawowym produktem spożywczym. Jest wycofywany przed świętami Bożego Narodzenia ze sklepów. Ryzyko dla zdrowia

W tym tygodniu:Najnowsza prognoza pogody nie napawa optymizmem. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku regionów. To ważna informacja