"Super Express" postanowił poinformować społeczeństwo o policyjnej akcji "Stroisz", którą zorganizowały służby w celu wyłapania osób nielegalnie wycinających w lasach drzewa na sprzedaż.

Policja w Chmielniku organizuje obławę na leśnych złodziei choinek

źródło: YouTube

Jak informuje Karol Macek, przedstawiciel Policji w Kielcach, policja, straż leśna i straż miejska w Chmielniku połączyła swe siły, by przeciwdziałać nielegalnej wycince drzewek z lasów. Najczęstrzymi ofiarami leśnych złodziejaszków padają jodły i świerki, a za wycięcie drzewa bez pozwolenia grozi grzywna w wysokości pięciu tysięcy złotych.

By przeciwdziałać takim kradzieżom, na terenie działania Komisariatu Policji w Chmielniku już pojawiły się wspólne patrole. Policjanci, wspólnie ze strażnikami leśnymi i miejskimi kontrolują m.in. targowiska i pojazdy, pod kątem nielegalnego handlu choinkami.

Służby zalecają, aby zwrócić szczególną uwagę na ewentualność nabycia nielegalnego drzewka na bazarach, czy targach. Gdy zechcemy zaoszczędzić na legalnym nabyciu świątecznego drzewka, a wpadniemy w ręce służb, możemy mieć spore kłopoty. Patrole i kontrole będą się odbywały w lasach, w punktach sprzedaży, oraz w prywatnych samochodach.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

Zerknij tutaj: Edward Gierek odszedł 29 lipca 2001 roku, pozostawiając po sobie "mieszane uczucia". Jak wygląda miejsce jego spoczynku po 19 latach

Nie przegap tego: Wczorajszego wieczoru czekało Polskę wielkie wydarzenie w Telewizji Polskiej. Nie można było tego przegapić