W Polsce niełatwo było kochać, będąc Romem

Rom zabrał się za zakładanie rodziny wyjątkowo wcześnie - pierwszy raz ożenił się w wieku zaledwie 17 lat. Jego ukochaną była Basia - Polka, córka komendanta milicji z małej miejscowości. Ich szczęście niestety nie trwało długo - wszystko za sprawą ojca Barbary.

"Miałem 17 lat jak ożeniłem się z Polką. Z tego związku urodziła mi się córka Agnieszka. Płynie w niej polska krew. Niestety z pierwszą żoną byłem gdzieś z rok. Jej ojciec był komendantem milicji. A w tamtych czasach, w latach 70., nie mówiło się tak fajnie o Cyganach jak dziś. Cygan był prześladowany i było wstyd. Jakby się dowiedzieli w małej miejscowości, że córka komendanta jest z Cyganem, to wyrzuciliby go z pracy. Właśnie z tego powodu małżeństwo się rozpadło" - mówił Don Vasyl w rozmowie z "Faktem".

Don Vasyl z drugą żoną, Marią
Don Vasyl z drugą żoną, Marią

Były teść osobiście nie miał najmniejszego problemu z zięciem - chodziło jedynie o zachowanie posady. "Ojciec Basi powiedział kiedyś: jesteś fajny chłopak, ale ja nie mogę, bo mnie wyrzucą z pracy, a jestem komendantem i niebawem idę na emeryturę" - wspomina Don Vasyl, którego miłość niestety przegrała z uprzedzeniami rodaków jego ukochanej.

Druga miłość Don Vasyla

Z kolejną żoną, Marią, Vasylowi poszczęściło się o wiele bardziej. Piosenkarz wspomniał o tym, jak zgodnie z tradycją musiał ją porwać - nie było to jednak wbrew woli kochanki.

Don Vasyl z rodziną
Don Vasyl z rodziną

"Porwałem, ale za obopólną zgodą. Żona była piękną kobietą i wybitną tancerką. Wszystkie cygańskie chłopaki za nią szalały. Pracowałem u niej w zespole, a ona zakochała się we mnie i to mnie wybrała. A że przed nią byłem z inną partnerkę, nie zrobiono by mi wesela, więc musiałem ją porwać i uciekliśmy. Moja mama i rodzina się zgodzili, ale tamta strona nie bardzo. Później jej matka zadzwoniła i powiedziała - wracajcie, ja was nie rozłączę. I tak jesteśmy już 50 lat razem." - dzieli się artysta. U boku Marii dożył starości, ma także trójkę dzieci: Agnieszkę, Wasyla i Dzianiego.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski zaliczył wpadkę podczas urlopu. Tego nie wybaczy mu wielu Polaków

Może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki otrzymał zaskakujący list. Gwiazda z "Panny młode ponad miarę" wystosowała poruszający apel

Pisaliśmy również o: Joanna Jędrzejczyk opowiada o tym, jak przeżyła zdradę narzeczonego. Sportsmenka wyjawiła dotąd nieznane szczegóły