Rafał Trzaskowski zaliczył wpadkę

Jak podaje "Super Express", 15 sierpnia miała miejsce setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Uroczystości z tej okazji były jednak skromne ze względu na panującą w kraju pandemię. Okazuje się jednak, że nietórzy Polacy, a przede wszystkim przedstawiciele partii rządzącej, mają Rafałowi Trzaskowskiemu za złe, że nie pojawił sie na obchodach święta, poimo tego, że nie dotał od nich zaproszenia. Prezydent Warszawy upamiętnił zwycięstwo armii polskiej poprzez udostępnienie filmiku w mediach społecznościowych, bowiem przebywał w tym czasie na zasłużonym urlopie.

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska

Burzę wokół nieobecności Trzaskowskiego na uroczystościach rozpoczął poseł PiS, Błażej Poboży. W obronie prezydenta Warszawy stanęła rzeczniczka prasowa urzędu stolicy.

Toczy się dyskusja dotycząca nieobecności Rafała Trzaskowskiego na państwowych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Sprawa jest prozaiczna - nie było zaproszenia. W innych wydarzeniach wzięli udział wiceprezydenci Warszawy. Warszawa zorganizowała skromne uroczystości z powodu epidemii.

Poboży jednak nie przyjął takich tłumaczeń i odpisał rzeczniczce na Twitterze.

Prezydenta nie było w ogóle w Warszawie i nie uczestniczył w żadnych uroczystościach, nawet tych skromnych organizowanych przez Warszawę. Niech to przyzna, przeprosi i poprawi się następnym razem.

Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl
Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl
Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl

To również może Cię zainteresować: SANEPID PILNIE POSZUKUJE KLIENTÓW POPULARNEGO SKLEPU. MOGŁO TAM DOJŚĆ DO ZAKAŻENIA

Zobacz także: JUSTYNA STECZKOWSKA MA SPORO NA SUMIENIU. ZA TAKIE ZACHOWANIE GROZIŁABY JEJ NIEMAŁA KARA