Uwaga! Niebywale ważna informacja dla wszystkich kierowców. Najnowsza prognoza pogody nie napawa optymizmem. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku regionów. Warto o tym wiedzieć!

Pomimo że w ostatnim czasie warunki atmosferyczne były dość łaskawe i łagodne, tak najnowsze informacje o pogodzie nie są zbyt dobre - szczególnie dla kierowców.

Podczas ostatnich kilku dni zimowe mrozy zdecydowanie odpuściły, a na termometrach można gdzieniegdzie zauważyć nawet do sześciu stopni Celsjusza! To naprawdę sporo jak na grudzień.

Okazuje się, że weekend może mocno zaskoczyć, ponieważ mimo dodatnich temperatur w ciągu dnia, w nocy pojawią się przymrozki. W połączeniu z zapowiadanymi opadami spowoduje to tworzenie się gołoledzi.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami – dotyczy to województwa podkarpackiego, a dokładnie powiatów: Przemyśl, przemyskiego, bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.

Alarm pierwszego stopnia oznacza, że niekorzystne warunki atmosferyczne mogą spowodować liczne straty materialne, a także zagrażają zdrowiu lub życiu. Warto więc zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza podróżując samochodem.

Niebezpieczne warunki na drogach/ screen YT
Niebezpieczne warunki na drogach/ screen YT
Niebezpieczne warunki na drogach/ screen YT