Mieszkająca na stałe pani Kamila, od kilku dni obserwowała mężczyznę, z którym ciężko było się porozumieć. Mówił w prawdzie po polsku, jednak jego odpowiedzi na zadawane mu pytania były kompletnie bez sensu i nie na temat.

Zagubiony i bezdomny

Jak opisała na swoim koncie na Facebooku pani Kamila, mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, ani innych substancji psychoaktywnych, co między innymi spowodowało, że lokalna policja nie zainteresowała się nim na dłużej, gdyż uznali, że nie zagraża nikomu, ani nie jest pijany.

Opublikowany na Facebooku post nie jest już niestety dostepny, jednak determinacja kobiety, by pomóc rodakowi naprawdę zadziwia. Z racji tego, że bezdomny nie zwrócił się po pomoc do szwedzkich służb, ani nie był pod wpływem substancji niedozwolonych, oficjalnie służby szwedzkie nie mogły się zająć jego sprawą tym bardziej, że nie stanowił dla nikogo zagrożenia.

Jego zagubienie wynikać mogło z problemów psychicznych lub neurologicznych, jednak szwedzkie prawo wyraźnie umyło ręce od problemu bezdomnych błąkających się ulicami.

Przejmujące słowa pani Kamili niestety zniknęły z Facebooka.

Pomóżmy... Od kilku miesięcy snuje się po ulicach Malmö. Mówi w języku polskim. Jednak na zadane pytania odpowiada zupełnie nie na temat. Kontakt jest z nim słaby lub nawet żaden. Sam o pomoc nie poprosi, bo zwyczajnie nie wie co się z nim dzieje. Nie można ustalić jego tożsamości. Śpi pod wiaduktem.

Wyraziła ubolewanie nad ogólną znieczulicą panującą w społeczeństwie. Nikogo nie zainteresował błąkający się, wyraźnie zagubiony mężczyzna, który zwyczajnie nie wiedział, co się z nim dzieje. Nikt nie pomyślał, że to mógł być czyjś ojciec, syn, brat, czy mąż...

Niestety wpis nie jest już dostępny. Miejmy nadzieję, że powodem jest odnalezienie bliskich mężczyzny, co jest jednoznaczne z utratą aktualnosci pięknego apelu pani Kamili.

Co o tym sądzicie?

O tym pisaliśmy: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Zerknij: Jak rozróżnić prawdziwy miód od sztucznego? Prawidłowe przechowywanie