Wczoraj w mediach pojawiła się tragiczna informacja. Niestety nie ma już z nami Janusza Leśniewskiego. Aktor zmarł w wyniku postępującej choroby serca. Miał zaledwie 69 lat.

Ogromna strata dla polskiej telewizji!

Informacje o śmierci aktora przekazał kolega aktora – Wiktor Zborowski oraz portal Super Express.

– Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem co napisać. Chorował na serce, które nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku – brzmi post Wiktora Zborowskiego, który został opublikowany na Facebooku.

Janusz Leśniewski rozpoczął swoją karierę w 1973 roku. Jego debiutem był udział w spektaklu teatralnym „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, reżyserowanej pod kierunkiem Zbigniewa Hübnera.

Źródło: tvp.info

Aktor miał na swoim koncie wiele ról

Aktor ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Podczas swojej kariery współpracował z wieloma teatrami, w tym między innymi z Teatrem Popularnym, Teatrem Powszechnym oraz Teatrem na Barce w Bydgoszczy.

Janusza Leśniewskiego znaliśmy także z jego licznych ról w wielu polskich serialach. Mogliśmy go oglądać między innymi w „Na Wspólnej”, „Barwach szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „W rytmie serca”, „M jak miłość”, „Ojcu Mateuszu”. Ostatni raz aktor wcielił się w rolę biegłego w 3117 odcinku serialu „Na Wspólnej”.

Jak podaje portal Lelum, na ten moment brak jest oficjalnych informacji o terminie oraz miejscu pochówku aktora. Wiadomo jednak, że w obecnie panującej pandemii koronawirusa fani nie będą mogli uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu.