Jak podaje portal "Super Express", Maria Bilska, pracująca w "Radiu Maryja" jako dziennikarka i fotografka wzięła udział w środowym Marszu Niepodległości. Tym, czego była świadkiem, podzieliła się w mediach społecznościowych.

Wstrząsająca relacja współpracownicy Tadeusza Rydzyka

Dziennikarka wzięła udział w organizowanym przez środowiska radykalno-narodowe Marszu Niepodległości w Warszawie. Bilska wskazywała, że kierowca ograniczała kierowcom dostęp do marszu. Dowodem tego ma być zamieszczone przez nią w mediach społecznościowych nagranie, które dla wielu osób było wstrząsające.

"Skandowane były skandaliczne hasła m.in "Polska!" - napisała ironicznie dziennikarka, komentując wpisy osób krytykujących marsz. Jej relacja nie była specjalnie odmienna od sposobu, w jaki media ojca Rydzyka relacjonowała środowy pochód z okazji Święta Niepodległości.

Echa Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości ze względu na epidemię koronawirusa miał mieć w tym roku formę zmotoryzowaną. Pomimo zapowiedzi na trasie marszu pojawiły się także osoby gotowe do przemarszu. Na wysokości Ronda de Gaulle'a doszło do starć demonstrantów z funkcjonariuszami policji.

Partia rządząca ma zamiar powołać specjalną komisję, której zadaniem będzie wyjaśnienie wszelkich kontrowersji, jakie powstały wokół środowego marszu. Wyjaśniane ma być między innymi zachowanie policji.

YouTube

A co wy sądzicie o środowym Marszu Niepodległości i materiale opublikowanym przez dziennikarkę Radia Maryja?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że czeka nas zmiana przepisów. Jedno z obostrzeń zostanie zniesione. Kiedy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co robi i jak wygląda dziś pierwsza Bożenka z „Klanu”? To nie Agnieszka Kaczorowska jako pierwsza wcieliła się w córkę Grażynki i Ryśka Lubiczów

O tym się mówi: Czy królowa Elżbieta II wkrótce abdykuje? Niepokojące wieści z brytyjskiego dworu, monarchini ma mieć poważny plan wobec Harry’ego i Meghan