Niestety, znów trzeba będzie przygotować się na srogie zmiany, gdyż już w Święto Niepodległości 11 listopada w życie wejdzie nowe obostrzenie, które dotknie tysiące polskich obywateli. Sytuacja będzie poważna, a wiele osób będzie musiało diametralnie zmienić swoje plany na najbliższy czas. Decyzja rządu jest ostateczna i nic nie można na to poradzić.

10 listopada kończy się ważność kolejnej, trwającej dwa tygodnie listy państw z zakazem lotów. Tym samym, już w najbliższą środę 11 listopada mocy nabierze nowy spis państw objętych niemożnością podróży drogą lotniczą z i do Polski. Przestrzeń powietrzna dla lotów pasażerskich jest w tym przypadku zamknięta.

Rząd zdecydował się na przedłużenie restrykcji związanych z zakazem lotów w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków. Wiele osób planujących podróż w najbliższym czasie do krajów znajdujących się na liście będzie musiało odłożyć swoje zamierzenia.

Jest już oficjalnie potwierdzenie, już od Święta Niepodległości w życie wchodzi nowy zakaz. Kiepska informacja dla Polaków, prawo dotknie tysiące mieszkańców

Oficjalnie wiadomo, że zakaz lotów do krajów znajdujących się na nowej liście stworzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych potrwa od 11 do 24 listopada. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie trafi do Rządowego Centrum Legislacji tuż po podpisie premiera.

Obecnie nie można polecieć do 34 krajów na świecie, w tym do USA, Izraela czy Czarnogóry. Ważność tej listy kończy się właśnie we wtorek, 10 listopada.

Co ciekawe, na liście nie znalazły się kraje członkowskie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen, co ma zapewnić swobodny przepływ ludności w ramach tych obszarów.

Na liście znalazło się łącznie 10 państw i są to: Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Czarnogóra, Jordania, Argentyna, Armenia, Kostaryka, Liban, Macedonię, a także USA, z wyłączeniem z obszaru zakazu lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork.

fot. Youtube @Business Insider

Jak informował portal "Życie": TU JEST LUKSUSOWO! HANNA LIS ZADEMONSTROWAŁA WNĘTRZA SWOJEGO DOMU, WIDOK ZAPIERA DECH W PIERSIACH. DZIENNIKARKA POSTAWIŁA NA KLASYKĘ, DUŻO ZIELENI

Przypomnij sobie: SYTUACJA JACKA KURSKIEGO I JEGO RODZINY JEST BARDZO POWAŻNA? ŻONA PREZESA TELEWIZJI POLSKIEJ POSTANOWIŁA WYZNAĆ GORZKĄ PRAWDĘ NA TEN TEMAT

Portal "Życie" pisał również: ZNANY DZIENNIKARZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE ZNAJDZIE SIĘ W TAK PODBRAMKOWEJ SYTUACJI. JAK PIOTR KRAŚKO PORADZIŁ SOBIE Z NIECHCIANYM GOŚCIEM NA WIZJI