Mimo, że ten rodzaj oszustwa jest bardzo stary, to jak widać nadal skutecznie działa. Oszuści korzystają bowiem z przejęcia karty SIM i dzięki temu są w stanie pozyskać zawrotne kwoty!

Oszustów nadal nie udaje się powstrzymać!

Jak podaje portal Dobre Programy, oszuści działają w bardzo prosty sposób. Na początku dzwonią do operatora sieci komórkowej i przekonują pracownika infolinii, że są posiadaczem danego numeru, jednak zgubili swoją kartę SIM. Dzięki temu otrzymują jej duplikat.

Wtedy mają już zapewniony dostęp do numeru ofiary, którą sobie upatrzyli. Wystarczy, że uzyskają także dane do logowania do danego banku i już mogą działać. Kody do potwierdzenia transakcji bankowych przychodzą bowiem na numer telefonu powiązany z nową kartą SIM.

Jak się okazuje, już ponad dwa lata temu Związek Banków Polskich oraz dostawcy usług telekomunikacyjnych w naszym kraju podjęli działania, które miały wzmocnić bezpieczeństwo mobilnych operacji bankowych. Nadal jednak wiele osób zgłasza się Biura Rzecznika Finansowego i informuje, że stali się ofiarami przestępstwa.

Niektórzy tracą zawrotne kwoty!

Portal Dobre Programy poinformował, że ostatnio tylko dwie osoby poniosły straty na łączną kwotę 650 tysięcy złotych!

– Zwracamy uwagę klientów na konieczność reagowania w sytuacji podejrzenia nieprawidłowego działania urządzeń wykorzystywanych do autoryzacji i uwierzytelniania transakcji płatniczych – zaznaczył Rzecznik Finansowy - dr hab. Mariusz Jerzy Gołecki.

Co więcej, Rzecznik Finansowy podkreślił, że także pracownicy infolinii bankowych są uczulani, aby dokładnie weryfikować dyspozycje zmiany haseł do bankowości elektronicznej, szczególnie wtedy jeśli są one realizowane w sposób zdalny!

Jak informował portal "Życie": CZY TO KOLEJNE ZMIANY W POPULARNYM PROGRAMIE MUZYCZNYM? NA SCENIE "THE VOICE OF POLAND" ZOBACZYMY JUSTYNĘ STECZKOWSKĄ

Przypomnij sobie: ZATRWAŻAJĄCY INCYDENT NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE. FUNKCJONARIUSZ OMYŁKOWO CELOWAŁ W FOTOREPORTERA. RZECZNIK STOŁECZNEJ POLICJI PRZEPRASZA

Portal "Życie" pisał również: POMOC FINANSOWA NIE DOTRZE DO WSZYSTKICH NAUCZYCIELI! SPORA CZĘŚĆ PEDAGOGÓW NIE MOŻE LICZYĆ NA DOFINANSOWANIE SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO