Okazuje się, że do końca tego roku około 270 milionów złotych zostanie przekazane dla nauczycieli. Fundusze te mają wspomóc pedagogów w zakupie sprzętu komputerowego do potrzeb nauczania zdalnego.

Kto skorzysta z rządowej pomocy?

Jak podaje portal Fakt, dofinansowanie może trafić nawet do 542 tysięcy nauczycieli w całym kraju. Okazuje się jednak, że nie każdy może liczyć na takie wsparcie, a co więcej, dofinansowanie nie zawsze wyniesie 500 złotych.

Według wytycznych podanych przez rząd zwrot do maksymalnie 500 złotych, za sprzęt komputerowy zakupiony na potrzeby zdalnego nauczania dostaną nauczyciele, którzy dokonali zakupu pomiędzy 1 września, a 7 grudnia tego roku.

Na liście sprzętu, za który należy się zwrot znajdują się między innymi komputery stacjonarne, monitory, tablety, laptopy, statywy, a także mikrofony, drukarki, myszki, klawiatury, głośniki oraz smartfony i oprogramowanie.

Jakie są warunki skorzystania ze zwrotu?

Po zakupie urządzenia pedagog zobowiązany jest do złożenia wniosku do swojego dyrektora wraz z dowodem zakupu. Wniosek taki musi wpłynąć najpóźniej 7 grudnia! Nauczyciele otrzymają zwrot pieniędzy do końca roku.

Na wysokość dofinansowania nie ma wpływu wymiar etatu, na jaki jest zatrudniony nauczyciel, a jedynie koszty jakie poniósł przy zakupie sprzętu. Jeśli wydał na niego mniej niż 500 złotych, to odpowiednio niższe będzie także dofinansowanie.

Warto pamiętać, że nawet jeśli pedagog pracuje na kilku etatach, to prawo do uzyskania dofinansowania na zakup sprzętu przysługuje mu tylko i wyłącznie z jednej placówki, w której jest zatrudniony.

Z możliwości otrzymania dofinansowania wykluczeni są natomiast nauczyciele oddziałów przedszkolnych znajdujących się w szkołach podstawowych, a także wszyscy pedagodzy którzy do dnia 7 grudnia przebywali na urlopach lub przysługiwało im świadczenie rehabilitacyjne.

Jak informował portal "Życie": EDYTA GÓRNIAK ODRZUCIŁA Z „THE VOICE OF POLAND” UTALENTOWANĄ UCZESTNICZKĘ. INNI JURORZY NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z JEJ DECYZJĄ. ANIA SKOMENTOWAŁA SPRAWĘ

Przypomnij sobie: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ NAPRZECIW STOŁECZNYM PRZEDSIĘBIORCOM. OPŁATA DLA HANDLOWCÓW ZOSTAŁA ZMNIEJSZONA NIEMALŻE DO ZERA. TERAZ WYNOSI TYLKO 1 GROSZ

Portal "Życie" pisał również: JUŻ NIEDŁUGO POLACY BĘDĄ MIELI POWODY DO RADOŚCI. CZY ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE ODEJDZIE DO LAMUSA