Od samego początku kiedy w Polsce wprowadzono zakaz handlu w niedziele wiele osób mocno wyrażało swoje niezadowolenie z nowego przepisu. Z biegiem czasu nieco przyzwyczailiśmy się do takiego stanu rzeczy, jednak temat ten wraca jak bumerang.

Polacy będą mieć powody do radości?

Kiedy rozpoczęła się pandemia koronawirusa, ponownie powróciły rozmowy na temat korzyści jakie wyniknęłyby ze zniesienia niedzielnego zakazu handlu. Przywrócenie normalnego funkcjonowania sklepów w niedzielę miałoby pomóc w uniknięciu tłumów, jakie gromadzą się w sklepach np. w sobotę. Czy rząd finalnie ugnie się pod wieloma prośbami Polaków?

Jak informuje Dziennik Zachodni, możliwe że już niebawem usłyszymy wiążące obietnice w sprawie przywrócenie niedziel handlowych. Okazuje się bowiem, że już 26 października poczyniono pierwsze kroki w tej sprawie. W Senacie przyjęto już projekt ustawy, która zakłada wznowienie handlu w niedzielę.

Zakupy w niedziele znów będą możliwe?

Portal przekazał także, że sześciu senatorów poparło nowy projekt, natomiast tylko jeden ze zgromadzonych był przeciwny takiemu pomysłowi.

Na ten moment musimy jednak poczekać na oficjalne informacje, jednak nie da się ukryć, że wszystko możliwe iż już niebawem zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony. Okazuje się, że jeśli nowy przepis zostanie zamieszczony w Dzienniku Ustaw, to zacznie obowiązywać po upłynięciu 14 dni.

Czy zatem jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli zrobić zakupy w niedziele? Nie ulega żadnej wątpliwości, że przywrócenie niedzielnego handlu nieco wspomogłoby gospodarkę, która w obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa dość mocno ucierpiała.

Jak informował portal "Życie": WARSZAWA: RZUCALI W OKNA PETARDY, BO BYŁY NA NICH SYMBOLE STRAJKU KOBIET. POŻAR W JEDNYM Z MIESZKAŃ WSZCZĘTY PRZEZ UCZESTNIKÓW MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

Przypomnij sobie: PROWADZĄCA PROGRAM "ROLNIK SZUKA ŻONY" ORAZ "SANATORIUM MIŁOŚCI" JUŻ NIEBAWEM ODMIENI TAKŻE SWOJE ŻYCIE? PREZENTERKA ZDRADZIŁA TAJEMNICĘ

Portal "Życie" pisał również: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI