Na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ważne ostrzeżenie. Chodzi o produkt, który znajduje się na sklepowych półkach – okazuje się, że nie powinniśmy po niego sięgać, gdyż może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

GIS przestrzega – tego produktu nie powinniśmy jeść. Trwa wycofywanie go ze sklepowych półek

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował ważne ostrzeżenie do klientów. Ten produkt będzie wycofany ze sklepowych półek, nie powinniśmy go spożywać.

Sklep. Źródło: Youtube
Sklep. Źródło: Youtube

Ściślej mówiąc, chodzi o mięso popularnej firmy Sokołów.

Jak podaje Fakt, podczas badania tatara wołowego firmy Sokołów odnotowano obecność szczepów Escherichia coli, które wytwarzają toksynę Shiga (STEC). To z kolei może wywołać zatrucie.

Spostrzeżono obecność szczepu w jednej na pięć przebadanych próbek mięsa „Sokołów Tatar wołowy” w opakowaniu 200 g.

Bakterie Escherichia coli są niebezpieczne – po zakażeniu może dojść do zapalenia okrężnicy albo niekiedy także do bezkrwawej biegunki. Niekiedy występuje również tzw. zespół hemolityczno-mocznicowy czy zakrzepowa plamica małopłytkowa.

Ze sklepów wycofywany jest produkt „Tatar wołowy” 200 g o nr partii 02891 02892K i terminem przydatności do spożycia 29.10.2020.

Sklep. Źródło: Youtube
Sklep. Źródło: Youtube

Producentem jest SOKOŁÓW S.A. Aleja 550-Lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski, zakład produkcyjny: „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Kole, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30090201 WE.

Należy unikać spożywania wspomnianego mięsa i pozbyć się go, jeśli zalega nam w lodówce. Co ważne, jeśli już zjemy mięso i zauważymy niepokojące objawy – czym prędzej zgłośmy się do lekarza.

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: WILLIAM I KATE SZUKAJĄ GOSPOSI. OFERUJĄ CAŁKIEM NIEZŁĄ SUMKĘ. MAJĄ JEDNAK JEDEN WYMÓG, JAKI