Jak przekazał portal Wirtualna Polska, wczoraj miało miejsce otwarcie kolejnego sklepu sieci Biedronka. Nowa placówka powstała w miejscowości Dobrzyca, niedaleko Kalisza.

Sklep będzie czynny przez cały tydzień!

- W czwartek działalność zainaugurowała Biedronka w Dobrzycy niedaleko Kalisza. Sklep ten ma być czynny we wszystkie niedziele, także te niehandlowe – poinformował portal WiadomościHandlowe.pl.

W jaki sposób sieć ma zamiar obejść obecne przepisy i zapewnić pracę placówki także w niedziele niehandlowe? Jak doskonale wiemy, obecnie sklepy mogą być otwarte w niedziele, jeśli zostanie spełniony jeden z dwóch warunków.

Sklep może funkcjonować w niedzielę, jeśli klientów będzie obsługiwał tylko jego właściciel lub też wtedy, kiedy placówka pełni funkcje placówki pocztowej.

Jak Biedronka obejdzie zakaz?

Nie sposób jednak wyobrazić sobie, aby właściciel franczyzy mógł sam obsłużyć tak duży sklep jakim jest Biedronka. Okazuje się więc, że sklep ten będzie realizował usługi nadawania oraz odbioru paczek i dzięki temu będzie mógł być otwarty także w niedziele niehandlowe.

- To będzie punkt PUDO, czyli punkt odbioru i nadań przesyłek. Prowadzimy z Biedronką test w tej jednej lokalizacji – przekazał Wojciech Kądziołka – rzecznik prasowy InPostu podczas wywiadu z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, do dziś na terenie naszego kraju w niedziele niehandlowe mogło funkcjonować tylko siedem placówek z całej sieci, która liczy łącznie ponad 3 tysiące sklepów. Jak się okazuje mogą być one czynne ponieważ są zlokalizowane na dworcach autobusowych lub też kolejowych. Ustawa o niedzielach niehandlowych dopuszcza także funkcjonowanie takich placówek.