Jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w naszym kraju jest obecnie decyzja Trybunału Konstytucyjnego, która mocno ograniczyła przypadki, w których może być dokonywana aborcja. Polki nie zgadzają się z takim stanem rzeczy i masowo wychodzą na ulicę. Dziś o 17 największa manifestacja odbędzie się w Warszawie.

Maria i Lech Kaczyński nie zamierzali zaostrzać przepisów dotyczących aborcji!

Protestujące wspiera wiele znanych osobistości. Wśród osób, które wyraziły poparcie dla strajkujących kobiet znajduje się między innymi Maja Ostaszewska czy Maciej Orłoś.

Okazuje się jednak, że na temat aborcji głosu nie zabrała Marta Kaczyńska, mimo że jeszcze kilka lat temu, córka pary prezydenckiej opublikowała swój obszerny felieton na ten temat. Portal Lelum przypomina natomiast, co na temat aborcji mówiła była Pierwsza Dama – Maria Kaczyńska.

- Zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek – mówiła niegdyś żona Lecha Kaczyńskiego.

– Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać – twierdził natomiast sam prezydent – Lech Kaczyński.

Dlaczego Marta Kaczyńska milczy?

W swoim felietonie, który został opublikowany kilka lat temu, Marta Kaczyńska także wyraziła dezaprobatę dla wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

– Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin – pisała wówczas Marta Kaczyńska.

– Ponad 80 proc. Polaków jest za tym, by aborcja była dopuszczalna, gdy ciąża zagraża życiu kobiety, ponad 75 proc. wyraża analogiczny pogląd w przypadku zdrowia matek, niemal 75 proc. opowiada się za przyznaniem prawa do usunięcia ciąży ofiarom gwałtu – dodała w felietonie.

Dlaczego w takim razie tym razem Marta Kaczyńska milczy i czy wreszcie Polki doczekają się wsparcia ze strony córki tragicznie zmarłej pary prezydenckiej?

View this post on Instagram

#happymum

A post shared by Marta Kaczyńska (@mmkaczynska) on

Jak informował portal "Życie": KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Portal "Życie " pisał również: ALICJA JANOSZ PRZECHODZI PRZEZ BARDZO TRUDNE CHWILE. GWIAZDA PIERWSZEJ EDYCJI IDOLA PRZYZNAŁA, ŻE Z JEJ ZDROWIEM NIE JEST NAJLEPIEJ. JAK SIĘ CZUJE