Jerzy Fedorowicz od ponad 50 lat zajmuje się aktorstwem, a dodatkowo od 2015 nieprzerwanie zasiada w Senacie RP, gdzie reprezentuje Małopolskę. Wcześniej, przez całą dekadę Jerzy Fedorowicz był natomiast posłem na Sejm.

Trudne chwile aktora

Jak podaje portal Pomponik, aktor i polityk przyznał, że musi zmagać się z depresją, która została u niego zdiagnozowana po raz drugi.

- Pierwsza dopadła mnie, jak Elunia zachorowała. Miała raka piersi... Chorowała sześć długich lat... – wyznał Jerzy Fedorowicz podczas wywiadu dla TVN24.

Elunia, to żona aktora, która zajmowała się scenografią. Jerzy Fedorowicz musiał pożegnać swoją ukochaną w 2018 roku, kiedy to kobieta zmarła z powodu raka piersi. Kiedy mężczyzna dowiedział się o chorobie swojej żony natychmiast postanowił pomóc swojej ukochanej i zbierał fundusze na jej leczenie, dlatego też od razu postanowił, że właśnie dlatego musi walczyć z depresją.

- Wtedy nie skupiałem się na sobie, na strachu. Cały czas byłem w biegu, nie zastanawiałem się nad niczym, tylko działałem – powiedział aktor podczas rozmowy.

Aktor przyznał, że kiedy żona zmarła musiał odpocząć i skupić się na sobie.

- Wyjechałem i odpoczywałem. Schodziło ze mnie całe te sześć lat: tych wizyt, tych lekarzy, tego załatwiania. W tamtym czasie koncentrowałem się na wspominaniu i upamiętnianiu Eli – przyznał aktor.

Źródło: pacjenci.pl

Choroba znów zaatakowała

Teraz jednak Jerzy Fedorowicz znów musi zmagać się z chorobą, jednak jak sam przyznaje, nie widzi sensu, aby podjąć leczenie.

- Jak zaczęła się pandemia, to byłem jeszcze w Warszawie. Były takie obrady Senatu, w których zrobiliśmy 250 poprawek, trwało to do drugiej w nocy, a ja rano miałem pogrzeb kuzyna. I jak wracałem stamtąd, to już czułem, że ten ból mnie dopada. Znałem go... A potem doszła bezsenność – wyjawił aktor podczas rozmowy z dziennikarzami TVN24.

Co więcej, aktor przyznaje, że od pewnego czasu myśli już tylko o tym, aby ponownie spotkać się ze swoją żoną.

- Nie mam ochoty na życie... – zakończył rozmowę aktor.

Jerzy Fedorowicz nie neguje tego, że otacza go kochająca rodzina, jednak sam nadal czuje się bardzo samotnie.

Źródło: encyklopediateatru.pl

Jak informował portal "Życie": WICEMINSITER ZDROWIA WYJAWIŁ, JAK MINISTERSTWO ZDROWIA ZAMIERZA PORADZIĆ SOBIE Z PANDEMIĄ. JAKIE KROKI ZOSTANĄ PODJĘTE

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU