Jak informuje portal Wtv, wczoraj odszedł od nas popularny i uznany aktor. Mowa tutaj o Henryku Boukołowskim.

Bardzo smutna wiadomość

Henryk Boukołowski był współzałożycielem Teatru Adekwatnego, a swoją karierę rozpoczął już w 1958 roku, po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktora można było podziwiać między innymi w Teatrze Ateneum oraz Teatrach Polskim w Warszawie i Bielsko – Białej.

Co więcej, aktor został wielokrotnie odznaczony między innymi Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Złotym Krzyżem Zasługi. Co więcej, aktor współpracował także z Januszem Majewski, Kazimierzem Kutzem oraz Jerzym Wójcikiem.

Źródło: fototeka.fn.org.pl

Kariera aktora

Oprócz aktorstwa Henryk Boukołowski był także reżyserem oraz lektorem. Jego głos pamiętają osoby, które w latach młodości słuchały bajek muzycznych.

Aktora możemy pamiętać także z serialu „M jak miłość”, gdzie grał w pierwszych odcinkach. Henryk Boukołowski wcielił się wtedy w rolę przewodniczącego wydziału karnego Sądu Okręgowego w Warszawie. „M jak miłość” był praktycznie ostatnim projektem, który aktor zrealizował podczas swojej kariery.

Informacje o śmierci aktora przekazała Polska Agencja Prasowa, powołując się z kolei na informacje przekazane przez Tomasza Wójcika – prezesa Teatru Adekwatnego.

Oficjalnie nie została jednak podana przyczyna śmierci aktora, jednak nie ulega wątpliwości, że był to po prostu jego wiek. Henryk Boukołowski w chwili śmierci miał bowiem 83 lata. Nie ulega wątpliwości, że odejście aktora i reżysera to ogromna strata dla Polski.

Źródło: onet.pl

Jak informował portal "Życie": CZY NA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH POLACY SPOTKAJĄ SIĘ Z BLISKIMI? MINISTERSTWO ZDROWIA ALARMUJE O MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU