Doskonale pamiętamy, że Apoloniusz Tajner to osoba, która stała za ogromnymi sukcesami sportowymi Adama Małysza. Obecnie trener naszego najwybitniejszego skoczka zajmuje stanowisko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Okazuje się jednak, że nie każdemu odpowiada sposób, w jaki kieruje związkiem.

Pojawiły się konflikty?

Ostatnio wywiadu dla portalu Sport udzielił trener Aleksander Wierietielny. Mężczyzna trenował między innymi Justynę Kowalczyk, a od marca przebywa na emeryturze. W ostatnim wywiadzie zdecydował się wyjawić, co sądzi o Apoloniuszu Tajnerze oraz o Polskim Związku Narciarstwa.

- Wyczułem, że moje odejście jest dla prezesa Tajnera ulgą. I że Justyna też mogłaby odejść razem ze mną. Oni w związku narciarskim wolą swoich podpowiadaczy. Nie mają serca do biegów. Najgorzej dla działaczy, to jak jest ktoś w biegach z szansami na medal. Bo wtedy trzeba coś dla niego robić – wyznał były trener Justyny Kowalczyk.

Trener wyznał także, że kiedy zaproponował, aby Justyna Kowalczyk została dyrektorem biegów, podobnie jak Adam Małysz jest dyrektorem skoków, spotkał się z niemałym oburzeniem ze strony Apoloniusza Tajnera.

- “Małysz jest dyrektorem, bo tam mają trzy grupy zawodników". W biegach, odpowiedziałem, też mamy trzy grupy: nasza, młodzieżowa, którą prowadzi Jan Antolec i grupa seniorów Lukasa Bauera. Ale nic nie wskórałem. Moją propozycję poparł profesor Krasicki, ale prezes powiedział, że absolutnie nie i nie ma żadnej dyskusji – dodał Wierietielny.

YouTube: TVP Sport

Mocna zmiana Apoloniusza Tajnera

Były trener Justyny Kowalczyk wyznał także, że od kiedy Apoloniusz Tajner został prezesem Polskiego Związku Narciarskiego to relacje pomiędzy mężczyznami mocno się pogorszyły. Potwierdza to fakt, że kiedyś mówili sobie po imieniu, dziś zwracają się do siebie na „pan”.

- Dlaczego nie można sprawiedliwie traktować skoków i biegów, to nie do mnie pytanie. Prezes po prostu gnębi biegi. Robi to złośliwie. Z jakiegoś powodu krzywo patrzy na Justynę i nie chce, żeby ona była kimś znaczącym w związku. Tę dziewczynę trzeba zatrzymać w PZN za wszelką cenę. A on ją trzyma na odległość – podsumował były trener Kowalczyk.

Źródło: olympic.org

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ PEWNE, ŻE LATO NIE WRÓCI? NA POŁUDNIU NASZEGO KRAJU ZROBIŁO SIĘ BIAŁO. TEMPERATURY PÓJDĄ MOCNO W DÓŁ

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: KONTROWERSYJNE ZACHOWANIE BYŁEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. RADOSŁAW SIKORSKI STANOWCZO ODPOWIEDZIAŁ POCZCIE POLSKIEJ