Takie sytuacje po prostu nie powinny mieć miejsca! A jednak, jedna z rodzin musi się zmagać z wyborem, który może doprowadzić ich do tragedii. Co mają zrobić?

Sytuacja bez wyjścia!

Jak donosi portal Eska Info, cała sytuacja ma miejsce w Lublinie. To właśnie tam dochodzi do niesamowitego absurdu, mimo iż może się wydawać, że Lublin to jedno z bogatszych miast w naszym kraju.

Jak się okazuje, państwo Sobko wraz z piątką swoich dzieci stanęli przed tragicznym wyborem. Najmłodsze dziecko państwa Sobko ma zaledwie trzy latka, natomiast dwoje spośród całego rodzeństwa zmaga się z opóźnieniem w rozwoju.

Rodzina musi opuścić swoje dotychczasowe mieszkanie, jednak ich problem polega na tym, że nie mają obecnie dokąd iść.

- Niestety, nikt nie chce nam wynająć nowego, bo ludzie odkładają słuchawkę, gdy słyszą, że mamy dzieci, do tego chore – wyjaśniła pani Monika Sobko.

Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu se.pl

Co dalej?

Jak się okazuje, z pomocą dla państwa Sobko ruszył Urząd Miasta. Okazuje się jednak, że rodzina za nic w świecie nie chce przyjąć mieszkania, które zaoferował im urząd.

- To melina, gdzie trafia najgorsza patologia. Jest tam obrzydliwie, do tego mieszkają tam pijaki, kryminaliści. W sierpniu w tym bloku doszło do morderstwa. Jeden zabił drugiego, bo pokłócili się o wódkę – wyjawił w wywiadzie z Eska Info pan Adam Sobko.

Jak się okazuje, dziennikarze Eska Info postanowili sprawdzić okolicę, w której według Urzędu Miasta może zamieszkać rodzina z piątką dzieci. Dziennikarze zostali zaatakowani przez żuli, a jeden z nich posunął się do rękoczynów w stronę reportera. Kopał go, groził, a także chciał zabrać telefon.

- Znamy sytuację tej rodziny. Nie mamy jednak innych mieszkań do zaproponowania – twierdzi natomiast rzeczniczka Lublina – Marcelina Falkiewicz.

Czy państwo Sobko otrzymają jednak niezbędna pomoc? Miejmy nadzieję, że uda im się znaleźć inne mieszkanie, w bezpiecznej okolicy.

YouTube: Cezary Zygulski

Jak informował portal "Życie": NIEOCZEKIWANA SYTUACJA PODCZAS KONCERTU "SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ". MATEUSZ MORAWIECKI POJAWIŁ SIĘ W TOWARZYSTWIE NAJBLIŻSZYCH, PO RAZ PIERWSZY OD DAWNA

Przypomnij sobie: WPADKA ARTURA ORZECHA NIE UMKNĘŁA CZUJNYM WIDZOM. JAK ZNANY DZIENNIKARZ PRZEDSTAWIŁ VIKI GABOR W PROGRAMIE NA ŻYWO

Portal "Życie" pisał również: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI