Niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce zaczyna się znacząco pogarszać, w piątek padł prawdziwy rekord zakażeń, było ich blisko 1600! Eksperci z zakresu epidemiologii i wirusologii przekonują, że trzeba przygotować się na jeszcze gorsze momenty ze względu na to, ze jesień jest okresem w roku, który szczególnie sprzyja wszelkiego rodzaju infekcjom.

Ludzie na całym świecie obawiają się drugiego zamknięcia, gdyż podobne wzrosty zakażeń odnotowuje się w dużej liczbie krajów. Tam, gdzie sytuacja zaczęła przybierać dramatyczny obrót znów pojawiają się symptomy paniki, a ludzie biegną do sklepów, by zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby. Co znika z półek najszybciej? O tym przypomina Fakt.

Zaczynają się symptomy paniki przed możliwym drugim lockdownem. Na całym świecie koronawirus przybiera na sile!

Choć wydawałoby się, że pojawiające się od kilku dni zdjęcia i grafiki w Internecie to tylko reminiscencja z wiosny to nic bardziej mylnego. W wielu krajach na świecie ludzie znów w obawie przed totalnym zamknięciem, którego byliśmy uczestnikami kilka miesięcy temu wykupują towary i produkty pierwszej potrzeby tak szybko, że sklepowe półki zaczynają świecić pustkami!

Taka sytuacja panuje m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie premier Boris Johnson zapowiedział możliwość drugiej blokady z związku z możliwą drugą falą zachorowań. W tym kraju pojawiła się także reglamentacja produktów. Co znika z półek w tempie ekspresowym? Papier toaletowy, środki do dezynfekcji, ryż czy makaron.

Choć właściciele sklepów w Wielkiej Brytanii apelują o rozsądek to na niewiele się zdaje. Reglamentacja produktów weszła w życie m.in. w sieci Morrisons. Szef Tesco również ostrzega przed wykupywaniem produktów, gdyż nawet, jeśli lockdown wejdzie w życie to nie zaburzy łańcucha dostaw.

Czy podobne obrazki znów będziemy widzieć w polskich marketach?

Jak informował portal "Życie": CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE SZPITALNEGO KAPELANA, AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W JEGO SŁOWA! OPOWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA OBECNIE POSŁUGA NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PODWYŻEK OPŁAT ZA PARKOWANIE CZY BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ! BUDŻETY MIAST TOPNIEJĄ, TRZEBA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI