Dla wielu osób wiara i modlitwa to główne fundamenty ich życia. Powierzają oni Bogu całe swoje doczesne życie razem z problemami, troskami i sukcesami. Co więcej, wiele osób twierdzi, że w trudnych sytuacjach to właśnie Bóg dał im wskazówki, które pozwoliły im przetrwać ciężkie chwile.

Niesamowita akcja katolików

Jak informuje portal Interia, już dziś katolicy połączą się w ogromnej akcji modlitewnej, w które zaangażowane będzie około sto polskich miast. Już o godzinie 15, wszyscy wspólnie odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pomysłodawcą tej akcji jest jezuita o. Remigiusz Recław z Łodzi. Ojciec Remigiusz jest na co dzień opiekunem duchowym Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia.

- Ludzie gromadzą się na chodnikach, modlą się, z mojego doświadczenia wynika, że zwykle przyłączają się do nich kolejni wierni. Najważniejsze jest w tym wołanie o miłosierdzie Boże – podkreślił jezuita.

Data nie jest przypadkowa

Co więcej, ojciec Remigiusz Recław zaznacza, że również data wybrana na wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia nie jest przypadkowa. To właśnie dziś, 28 września ma miejsce 12. rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, który to spowiadał św. s. Faustynę.

Wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się już dziś, punktualnie o godzinie 15. Przypomnijmy, że wcześniej, a dokładnie w marcu, ojciec Remigiusz był inicjatorem podobnej akcji. Wtedy to Koronka do Bożego Miłosierdzia była odmawiana z nadzieją, że Bóg odsunie od Polski pandemię koronawirusa.

Źródło: https://s.inyourpocket.com/gallery/147416.jpg

Jak informował portal "Życie": NIEOCZEKIWANA SYTUACJA PODCZAS KONCERTU "SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ". MATEUSZ MORAWIECKI POJAWIŁ SIĘ W TOWARZYSTWIE NAJBLIŻSZYCH, PO RAZ PIERWSZY OD DAWNA

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE SZPITALNEGO KAPELANA, AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W JEGO SŁOWA! OPOWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA OBECNIE POSŁUGA NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM

Portal "Życie" pisał również: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI