Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej działa w Toruniu już od 2001 roku, a została powołana do życia przez Tadeusza Rydzyka. Z uczelni korzystają między innymi przyszli dziennikarze, a także informatycy oraz politolodzy.

O szkole krążą różne opinie

Jak informuje portal Super Express, absolwentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej jest między innymi Bartłomiej Misiewicz – były rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ostatnio jednak głos na temat uczelni ojca Rydzyka zabrał polityk z Solidarnej Polski - Dariusz Matecki. Polityk na swoim Twitterze odniósł się do ostatniego zdjęcia, jakie pojawiło się w Internecie, a zostało udostępnione przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

- Raz w roku w mojej parafii są zbierane pieniądze na KUL - zawsze dawało się wtedy więcej, bo wiadomo - katolicka uczelnia, ważne aby kształtowała młodzież. Od teraz ani złamanego centa. KUL zaczyna być tak "katolicki" jak Tygodnik Powszechny – napisał polityk.

Szkoła Ojca Rydzyka / źródło: trail.pl

Polityk zachwala uczelnię ojca Rydzyka

- Niech "katolickie" będzie rzeczywiście katolickie. Ludzie chcąc dziś wspierać uczelnię z wartościami mają wybór - jest @wsksim z coraz lepszą bazą dydaktyczną. Gdybym miał komuś polecać gdzie studiować np. dziennikarstwo, to dziś nie ma lepszej uczelni niż toruńska – dodał Dariusz Matecki.

Nie ulega zatem wątpliwości, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest dumny z takiej reklamy swojej szkoły. Czy wpis polityka zaowocuje większym zainteresowaniem Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej? Tego pewnie dowiemy się już niebawem.

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE