Wysokość emerytury w naszym kraju nieustannie wywołuje wiele kontrowersji. Zdecydowana większość Polaków uznaje bowiem, że świadczenia emerytalne są o wiele za niskie, aby móc żyć na godnym poziomie. Okazuje się jednak, że emeryci mogą liczyć na pomoc!

Pomoc dla emerytów!

Rząd postanowił jednak wspomóc nieco rodaków i w związku z tym zadecydował o wypłacaniu wielu dodatków. Do emerytów trafiły już „trzynastki”, a w przyszłym roku wypłacone zostaną także „czternastki”. Okazuje się jednak, że to nie wszystko!

Wiele osób ma bowiem szansę dostać emeryturę honorową. Jej wysokość zaskakuje, bowiem wynosi aż 4300 złotych brutto! Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać?

Jak podaje portal BiznesInfo, emerytura honorowa przysługuje emerytom, którzy ukończyli 100 lat! Co więcej, nie jest konieczne składanie żadnych wniosków. Wyjątek stanowią jedynie osoby, które nigdy nie pracowały – w ich wypadku niezbędne jest złożenie wniosku.

Średnia długość życia nieustannie rośnie!

Najstarsza Polka – pani Tekla Juniewicz jest świadczeniobiorcą takiej emerytury. Pani Tekla skończyła bowiem 114 lat! Sędziwy wiek spowodował, że kobieta jest na trzecim miejscu w Europie i ósmym miejscu na świecie w rankingu najstarszych osób! Mimo swojego wieku kobieta nadal stara się być aktywna!

Okazuje się jednak, że osób, które ukończyły 100 lat jest na świecie całkiem sporo! Wszystko to za sprawą rozwijającej się medycyny, a także wyższego standardu życia. Według szacunków portalu Money, już w 2040 roku na świecie będzie żyć ponad 20 tysięcy stulatków!

Jak informował portal „Życie”: WESELNI GOŚCIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW PODCZAS ZABAWY. PANNA MŁODA ZASKOCZYŁA NAWET SWOJEGO MĘŻA. NAGRANIE WZRUSZA DO ŁEZ

Przypomnij sobie: DZIELNY 7 - LATEK BYŁ JEDYNĄ OSOBĄ Z CAŁEGO TŁUMU GAPIÓW, KTÓRA ZDECYDOWAŁA SIĘ POMÓC RANNEMU CHŁOPCU. ODWAGA MALUCHA ZDOBYŁA UZNANIE WŚRÓD INTERNAUTÓW

Portal „Życie” pisał również: RODZICE ŚMIEJĄ SIĘ NA MYŚL O NIEKTÓRYCH OBOSTRZENIACH WPROWADZONYCH W SZKOŁACH ICH DZIECI. WYWIADÓWKOWE ABSURDY NIE MAJĄ KOŃCA