Do tragicznego zdarzenia doszło w Chinach, dokładnie w prowincji Guangxi, a cała sytuacja została zarejestrowana dzięki kamerom przemysłowym.

Tragiczne wydarzenie

Jak podaje portal GoodTimes, grupka dzieci bawiła się razem radośnie, kiedy obok nich przejechał trójkołowiec i tragicznie potrącił jednego z chłopców.

Maluch nie był w stanie wstać o własnych siłach, a kierowca pojazdu odjechał bez udzielenia chłopcu pomocy. Co więcej, dookoła zgromadził się tłum gapiów, jednak żadna z dorosłych osób nie zdecydowała się na to, aby pomóc biednemu chłopcu. Wtedy to na ratunek dziecku ruszył 7 – latek.

Chłopiec od razu przeniósł rannego malucha w bezpieczne miejsce, a dodatkowo zajął się tamowaniem chłopcu krwi. Jak się okazało, ranny miał bowiem złamaną nogę, a także wskutek uderzenia wypadło mu kilka zębów.

Dopiero kiedy dorośli zobaczyli, jak mały chłopiec pomaga rannemu dziecku, zdecydowali się dołączyć i również pomóc. Finalnie na miejsce została wezwana karetka, która zabrała chłopca do szpitala.

screen YouTube

Niezwykle dzielny chłopiec

Kiedy dzielnego chłopca zapytano, czy bał się udzielić pomocy maluch odpowiedział:

- Nie boję się. Mój nauczyciel nauczył mnie pomagać innym, którzy mają kłopoty.

Wieczorem na policję zgłosił się także kierowca, który był winny całemu zdarzenia. Jak zeznał mężczyzna, nie miał on pojęcia na temat tego, że potrącił chłopca, bowiem cierpi na chorobę, która czasem powoduje zawroty głowy, a wskutek nich mężczyzna nie wie, co się dzieje dookoła niego.

Jak się okazuje, mężczyzna poniesie odpowiedzialność, za to co zrobił, a dodatkowo opłaci wszystkie koszty związane z leczeniem malucha.

Gdy filmik z kamer przemysłowych trafił do Internetu, internauci natychmiast skrytykowali zachowanie dorosłych, którzy nie odważyli się pomóc rannemu chłopcu.

- Jakie zimne postawy muszą mieć dorośli, aby nie być w połowie uprzejmym tak jak dziecko;

- Jestem rozczarowany naszym egoistycznym społeczeństwem – brzmiały niektóre z komentarzy opublikowane przez internautów.

Jak informował portal „Życie”: WESELNI GOŚCIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW PODCZAS ZABAWY. PANNA MŁODA ZASKOCZYŁA NAWET SWOJEGO MĘŻA. NAGRANIE WZRUSZA DO ŁEZ

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: RODZICE ŚMIEJĄ SIĘ NA MYŚL O NIEKTÓRYCH OBOSTRZENIACH WPROWADZONYCH W SZKOŁACH ICH DZIECI. WYWIADÓWKOWE ABSURDY NIE MAJĄ KOŃCA