TikTok jest aplikacją, która bardzo szybko zyskała ogromną popularność. Polega ona na tym, aby użytkownicy publikowali na swoich kontach nagrania z podkładem muzycznym.

Internauci są zaniepokojeni nowym trendem

Jednak ostatni „trend” jaki zapanował na TIkToku przeraził sporą cześć Internautów. Jak informuje portal RadioZet użytkownicy popularnej aplikacji zaczęli bowiem udawać ofiary Holocaustu! To skandaliczne zachowanie!

Na TikToku pojawiają się filmiki, w których to nastolatkowie przebrani są w pasiaki, a część z nich posiada nawet naszytą gwiazdę Dawida. Dodatkowo nastolatkowie charakteryzują się na osoby posiniaczone, a nawet malują sobie sztuczne rany. W swoich filmikach TikTokerzy opowiadają o tym, w jaki sposób ponieśli śmierć w obozie.

W tle filmiku słychać utwór „Locket out of heaven” Bruno Marsa, który ma dodawać dramaturgii filmikom. Podczas krótkich filmików nie słychać bowiem głosów nastolatków, a historie poszczególnych osób przedstawione są za pomocą napisów.

W sieci zawrzało!

Obecnie filmiki te mają już tysiące wyświetleń i wywołały niemałą burzę w Internecie. Ich twórcy twierdzą jednak, że mają one służyć edukacji.

- Zawsze interesowałam się historią Holokaustu i po prostu chciałam nakręcić kreatywny film informujący o tym ludzi na TikToku. To nigdy nie miało być obraźliwe – powiedziała jedna z nastolatek dla portalu Insider.

Głos na temat całej akcji zabrała także dyrektor Holocaust Museum w Stanach Zjednoczonych – Diane Saltzman.

- Udawanie ofiar Holokaustu hańbi pamięć ofiar, jest obraźliwe dla ocalałych i trywializuje historię – powiedziała dyrektor.

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: RZĄD ZAMIERZA WKRÓTCE WPROWADZIĆ NOWE OBOSTRZENIA? WESELA I RODZINNE SPOTKANIA NIE BĘDĄ JUŻ WYGLĄDAŁY TAK, JAK DOTYCHCZAS