Sprawa tego mężczyzny wstrząsnęła naszym krajem. Nadal jednak nie jest wiadomo, czy to koniec zmagań pana Stanisława B.

Niecodzienny wyrok

Jak informuje „Gazeta Wrocławska” pan Stanisław B. W 2008 roku dopuścił się kradzieży. Jak się okazuje, straty nie były zbyt wielkie, bowiem mężczyzna ukradł siedem opakowań kawy, których łączna cena wyniosła 337 złotych.

W wyniku wyroku sądu w Krakowie, pan Stanisław został skierowany do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Jak się okazuje spędził tam osiem lat, mimo że przepisy pozwalały na to, aby mógł wyjść wcześniej.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, kiedy tylko panu Stanisławowi B. udało się wyjść na wolność, a miało to miejsce w 2016 roku, natychmiast postanowił zawalczyć o odszkodowanie dla siebie. Warunki jakie panowały w szpitalu, a także sposób traktowania pozostawiał bowiem wiele do życzenia.

Pan Stanisław postanowił walczyć o odszkodowanie

- Podawano go eksperymentom, by ktoś na tej podstawie mógł napisać kolejną pracę dla studentów. To np. były elektrowstrząsy, które wykonywano aparaturą z 1979 r. Faszerowano lekami w dawkach, które były nieuzasadnione medycznie i ponad stosowaną zwykle miarę – wyjaśnił mecenas Piotr Wojtaszak, zajmujący się sprawą pana Stanisława B.

Jak podają media, pan Stanisław B. chciał wywalczyć odszkodowanie w kwocie 11 milionów złotych. Na ten moment jednak Sąd Apelacyjny w Krakowie przyznał poszkodowanemu odszkodowanie w wysokości 2 milionów złotych.

Jak się okazuje, pan Stanisław mógł wyjść ze szpitala już trzy lata wcześniej, jednak nikt nie zainteresował się losem mężczyzny. To właśnie z tego powodu oraz z powodu nadużyć jakich doznał w szpitalu postanowił zawalczyć o sprawiedliwość.

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: RZĄD ZAMIERZA WKRÓTCE WPROWADZIĆ NOWE OBOSTRZENIA? WESELA I RODZINNE SPOTKANIA NIE BĘDĄ JUŻ WYGLĄDAŁY TAK, JAK DOTYCHCZAS