To już ostatnia szansa na złożenie wniosku o dodatkowe pieniądze. Zostało jedynie kilka dni na to, by złożyć świadczenie o zasiłek solidarnościowy. Można je składać do końca miesiąca. Co zrobić by otrzymać pieniądze i komu się one należą?

Czym jest zasiłek solidarnościowy?

Zasiłek solidarnościowy to pomysł zapoczątkowany przez Andrzeja Dudę. Zgodnie z jego założeniem wszyscy ci, którzy podczas pandemii koronawirusa stracili prace, mogą ubiegać się o dodatkowy zasiłek.

Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube

Dla kogo zasiłek solidarnościowy?

Jak się okazuje o zasiłek będą mogli starać się ci, którzy przez pandemię koronawirusa stracili pracę na umowę zlecenie (czyli ci, którzy nie posiadają prawa do zasiłku dla bezrobotnych).

Ci, którzy mogą dostać zasiłek to Polacy, którzy po 15 marca otrzymali wypowiedzenie umowy o pracę bądź ci, których umowy o pracę wygasły po wspomnianym terminie. Dodatkowym warunkiem jest również posiadanie ubezpieczeń społecznych z tytułu umowy o pracę przez minimum 60 dni w 2020 roku. Wsparcie nie obejmie osób, które rozwiązały umowę o pracę za porozumieniem stron.

Zasiłek opiekuńczy. Źródło: bia24.pl
Zasiłek opiekuńczy. Źródło: bia24.pl

4200 zł, na które mogą liczyć Polacy spełniający kryterium, podzielone jest na 3 raty po 1400 zł każda – za czerwiec, lipiec oraz sierpień. By otrzymać pełną kwotę, należy złożyć wniosek jeszcze w czerwcu – otrzymuje się dodatek najwcześniej za miesiąc, w którym złożyło się dokumenty. Dlatego też właśnie mija ostatni termin składania wniosku za sierpniowe 1400 złotych, które będzie już ostatnią turą, którą otrzymają świadczeniobiorcy.

Co bardzo ważne, o świadczenie można ubiegać się jedynie drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Jak informował portal "Życie": KOBIETA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA OGROMNĄ ZMIANĘ SWOJEGO WYGLĄDU. NA WSZYSTKIE OPERACJE PLASTYCZNE WYDAŁA 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH. CZY BYŁA TO DOBRA DECYZJA

Przypomnij sobie: OLIWIA BIENIUK WYGLĄDA NIEMAL IDENTYCZNIE, JAK JEJ MAMA. ANNA PRZYBYLSKA BYŁABY DUMNA Z CÓRKI

Portal "Życie" pisał również: JAKA NAPRAWDĘ JEST MAGDA GESSLER? PRAWDĘ NA TEMAT TEGO, JAK WSPÓŁPRACUJE SIĘ ZE ZNANĄ RESTAURATORKĄ WYZNAŁ STYLISTA KOBIETY