Zakaz handlu w niedzielę już nikogo nie dziwi. Czasem niektórym z nas zdarza się o nim zapomnieć, ratują nas wtedy popularne Żabki i stacje benzynowe, jednak lepiej pamiętać o tym, by zapasy na ostatni dzień tygodnia zrobić nieco wcześniej.

Do wspomnianego zakazu Polacy przyzwyczajali się przez dłuższy czas – rząd wprowadzał go bardzo stopniowo, dopiero w 2020 roku obowiązuje już w ostatecznej formie, a podczas całego roku jest tylko siedem niedziel handlowych.

I choć czasami zamknięte sklepy potrafią nieco pokrzyżować nasze zakupowe plany (szczególnie osób, które w inne dni nie mają czasu na robienie zapasów), to raczej nie powoduje to większych problemów. Inaczej może być w tym tygodniu. Dlaczego?

Sklep spożywczy screen tenpoznan.pl
Sklep spożywczy screen tenpoznan.pl

Czy sklepy 15 sierpnia będą otwarte?

Warto przypomnieć, że najbliższa niedziela, 16 sierpnia, będzie dniem niehandlowym, jak większość niedziel (tylko 7 w 2020 roku to dni handlowe). I choć wydawałoby się, że nie stanowi to problemu, warto przypomnieć o tym, że w przeddzień – w sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy święto narodowe.

Czy w dzień Wniebowzięcia NMP i Dzień Wojska Polskiego sklepy będą otwarte? Super Express przypomina – żadna z dużych sieciówek nie otworzy sklepów, a więc nie uda się zrobić zakupów w supermarkecie czy dyskoncie.

To powoduje, że w czwartek i piątek w kolejkach ustawiają się istne tłumy, a część sklepów wydłuża godziny otwarcia specjalnie po to, by rozluźnić nieco tłok. Klienci wabieni są korzystnymi promocjami.

Sklep Biedronka, dyskont
Sklep Biedronka, dyskont
Sklep Biedronka, dyskont

Jeśli będziemy chcieli zrobić zakupy w sobotę lub niedzielę – będziemy musieli poszukać małych, osiedlowych sklepików, udać się na stację benzynową czy np. do Żabki.

Przypomnijmy - w tym roku będą jeszcze 3 niedziele handlowe - 30 sierpnia, 13 oraz 20 grudnia.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: PILNE OSTRZEŻENIE DLA PLAŻOWICZÓW. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: STAN ZDROWIA BENEDYKTA XVI MOCNO SIĘ POGORSZYŁ? NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA Z WATYKANU

Portal Życie pisał również o… AGATA DUDA OCZEKUJE OGROMNYCH ZMIAN. CHOĆ MOŻE SIĘ TO SPOTKAĆ Z KRYTYKĄ OPINII PUBLICZNEJ, PARLAMENTARZYŚCI JUŻ PRACUJĄ NAD TYM TEMATEM