Jak przypomina "Pikio", Agata Kornhauser-Duda już po raz drugi zamieszkała wraz z mężem-Prezydentem Polski na Krakowskim Przedmieściu w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Gdy nastaną zmiany, które bezpośrednio jej dotyczą, wszystko to, co do tej pory robiła bez blasku fleszy, teraz będzie widoczne, jak na przysłowiowej dłoni. Nikt już nie zarzuci Pierwszej Damie bezczynności i milczenia!

Pierwsza Dama RP otrzyma wynagrodzenie?

Wszystko wskazuje na to, że Agata Kornhauser-Duda będzie mogła nadal działać i otrzyma za to wynagrodzenie w wysokości 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego. Należy zaznaczyć, że zanim po raz pierwszy została Pierwszą Damą RP, czynnie działała w zawodzie, jako nauczycielka języka niemieckiego, jednak gdy jej ukochany mąż Andrzej Duda został Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, według prawa nie mogła dalej pracować zawodowo, a wzamian musiała objąć stanowisko reprezentatywne, jako wsparcie i pomoc Prezydenta Polski.

W uzasadnieniu projektu widać, dlaczego konkretnie Pierwsza Dama powinna mieć możliwości, jakie miała przed rozpoczęciem kadencji jej męża.

Jakkolwiek osoba małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (...) nie jest osobą zajmującą kierownicze stanowisko państwowe, to jednak realizuje, jak dotąd nieodpłatnie, ważne zadania o charakterze reprezentacyjnym i wspomagającym Prezydenta RP, także kosztem własnej kariery zawodowej i czasu prywatnego. Zatem w pełni uzasadnione jest przyznanie Jej z tego tytułu odpowiedniego wynagrodzenia.

Media obiegła informacja, że w Sejmie trwają właśnie prace nad projektem umozliwiającym otrzymanie przez Pierwszą damę wynagrodzenia za pełnienie swoich obowiązków. Gdy tak się stanie, każdy jej krok będzie skrupulatnie obserwowany i śledzony, aby przypadkiem nie umknęło nikomu, że Agata Duda dostaje pieniądze za nic. W ten właśnie sposób to, co robiła do tej pory bez oka kamer i aparatów fotograficznych, będzie widziane i nikt jej nie będzie mógł zarzucić bezczynności" i pozostawania w cieniu męża.

Co sądzicie o takim pomyśle?

O tym się mówi: Magda Mołek ostro o TVN. Skąd się o tym dowiedziała i o co poszło

Zerknij tutaj: Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków. Sprawa jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia