Zdrowie jest najważniejszą wartością w naszym życiu. Jak dbać o nie w odpowiedni sposób, aby długo się nim cieszyć?

Ważny komunikat

Od pewnego czasu Ministerstwo Zdrowia publikuje na swoim Twitterze informacje, na temat tego jak w odpowiedni sposób dbać o swoje zdrowie. Na co zwrócono uwagę tym razem?

Wiele osób korzysta z usług solarium. Szczególnie często wybieramy się tam przed ważnymi uroczystościami czy też przed wyjazdami na wakacje. Okazuje się jednak, że takie usługi nie są dobre dla naszego zdrowia!

Jak informuje portal Lelum.pl, jeśli spędzimy w solarium dziesięć minut to jest to równoznaczne temu, gdybyśmy spędzili 100 minut na nasłonecznionej plaży. Niesamowity przelicznik prawda?

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie osoby korzystające z solarium są w największym stopniu narażone na powstawanie nowotworów skóry. Statystyki są bowiem bezwzględne. Czerniak stanowi 2% zachorowań na wszystkie nowotwory w naszym kraju. Niestety chorują na niego różni ludzie, niezależnie od swojego wieku.

Korzystajmy ze słońca, ale pamiętajmy o umiarze!

Pamiętajmy jednak, że rozważne korzystanie z opalania ma zbawienne właściwości dla naszego zdrowia. Promienie słoneczne docierające do naszej skóry pozwalają na syntezę witaminy D, która to warunkuje nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Nie zapominajmy jednak, że korzystanie ze słońca musi odbywać się w odpowiednich warunkach. Ważne jest stosowanie kremów z filtrem i unikanie słońca w samo południe. Na plażę warto udać się z samego rana lub po południu.

Korzystajmy z dobrodziejstw jakie zapewnia nam lato, jednak pamiętajmy aby we wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek!

Jak informował portal "Życie": POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W BANKOMATACH. TEGO JESZCZE NIE BYŁO, BĘDZIE MNIEJ BANKNOTÓW PRZY WYPŁACIE

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: TO, JAK ZAPISUJEMY ZNAK X UJAWNIA NASZĄ OSOBOWOŚĆ, TWIERDZĄ EKSPERCI OD GRAFOLOGII. PROSTY TEST ZDRADZA NASZE DRUGIE JA