Andrzej Strzelecki dostanie pomoc od Ministerstwa Zdrowia

Jak podaje portal "Plejada.pl", Andrzej Strzelecki zmaga się z nowotworem płuc i oskrzeli i zbiera pieniądze na kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ tam właśnie wynaleziono lek na jego schorzenie. Aktor nie jest sam w walce o zdrowie. Pomaga mu wiele osób, w tym dużo znanych gwiazd, które włączyły się w zbiórkę sporej kwoty, udostępniając na swoich profilach w mediach społecznościowych link do zrzutki. Zorganizowano nawet charytatywne koncerty na rzecz Andrzeja Strzeleckiego, a pomysłodawcą jednego z nich był między innymi Janusz Józefowicz.

Andrzej Strzelecki screen Onet
Andrzej Strzelecki screen Onet

Okazuje się, że popularny głównie z serialu "Klan" aktor może liczyć również na pomoc Ministerstwa Zdrowia, które podjęło się sprowadzenia potrzebnego leku z USA. Dzięki temu póki co pan Andrzej nie będzie musiał opuszczać Polski i lecieć do Stanów, co jest znacznie bezpiecznie ze względu na pandemię koronawirusa. W tej sprawie głos zabrała córka Strzeleckiego, Joanna.

Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na sprowadzenie leku dla Taty z USA na 3 miesiące, dzięki czemu nie musimy na razie myśleć o wyjeździe - jest to dużo bardziej bezpieczne w obliczu wyzwania związanego z transportem medycznym, jak również samej obecności i funkcjonowania w USA, a także rozprzestrzeniającym się COVID-19. Dziękuję Ministerstwu Zdrowia za pomoc w niezbędnych formalnościach. I oczywiście Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie, która wspiera nas w codziennych działaniach.

Andrzej Strzelecki / YouTube
Andrzej Strzelecki / YouTube

To również może Cię zainteresować: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE ŻONY MACIEJA STUHRA. CZY JEGO WYBRANKA ZABRONI MU WYPOWIADAĆ SIĘ PUBLICZNIE

Zobacz także: FANI ZACHWYCENI NOWYMI ZDJĘCIAMI MAŁGORZATY KOŻUCHOWSKIEJ. GWIAZDA W OBJĘCIACH UKOCHANEGO SYNKA