Zakaz handlu w niedzielę już nikogo nie dziwi. Czasem niektórym z nas zdarza się o nim zapomnieć, ratują nas wtedy popularne Żabki i stacje benzynowe, jednak lepiej pamiętać o tym, by zapasy na ostatni dzień tygodnia zrobić nieco wcześniej.

Do wspomnianego zakazu Polacy przyzwyczajali się przez dłuższy czas – rząd wprowadzał go bardzo stopniowo, dopiero w 2020 roku obowiązuje już w ostatecznej formie, a podczas całego roku jest tylko siedem niedziel handlowych.

I choć czasami zamknięte sklepy potrafią nieco pokrzyżować nasze zakupowe plany (szczególnie osób, które w inne dni nie mają czasu na robienie zapasów), to raczej nie powoduje to większych problemów. Inaczej może być w tym tygodniu. Dlaczego?

Kolejka w sklepie. Źródło: wyborcza.olsztyn.pl
Kolejka w sklepie. Źródło: wyborcza.olsztyn.pl

Nadchodzący weekend będzie trudny dla konsumentów

Jak przypomina serwis WP, w piątek możemy się spodziewać sporych kolejek w sklepach i przed nimi. Wszystko ze względu na fakt, że w niedzielę sklepy będą zamknięte przez zakaz handlu, jednak to jeszcze nie wszystko – w najbliższą sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego.

15 sierpnia to dzień ustawowo wolny od pracy, na próżno więc szukać otwartych sklepów (poza – i to zapewne nie wszystkimi – małymi, prywatnymi sklepikami, a także stacjami benzynowymi). To oznacza, że trzeba pamiętać o zrobieniu zapasów na cały weekend maksymalnie w piątek, co może sprawić, że w sklepach będą spore kolejki.

Kolejka w sklepie. Źródło: biznes.wprost.pl
Kolejka w sklepie. Źródło: biznes.wprost.pl

Warto przypomnieć także, że na 7 niedziel handlowych, które przypadają w 2020 roku, już cztery minęły, pozostały jeszcze trzy. Wypadają one 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia 2020 roku.

Sytuacja analogiczna do tej, która zdarzy się w ten weekend, będzie miała miejsce także pod koniec grudnia – zapasy będzie trzeba zrobić najpóźniej we Wigilię, gdyż kolejne dni (25 i 26 grudnia) będą ustawowo wolne, zaś 27 grudnia to niedziela – ponownie niehandlowa.

Przypomnij sobie o… ALICJA BACHLEDA-CURUŚ NIE WRÓCI DO POLSKI? ZASKAKUJĄCE INFORMACJE O ŻYCIU AKTORKI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: 13 SIERPNIA WYSTĄPIĄ PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU. GDZIE NALEŻY SIĘ ICH SPODZIEWAĆ

Portal Życie pisał również o… DLACZEGO LESZEK TELESZYŃSKI ZNIKNĄŁ Z TELEWIZJI? CO DZIEJE SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM