Teraz, w samym środku pandemii koronawirusa, Polacy powinni pamiętać o przestrzeganiu wprowadzonych zasad, które zapewniają bezpieczeństwo wszystkich wokół, w tym również nas samych. Niestety, często – umyślnie lub nie – lekceważą obowiązujące obostrzenia.

Jedną z ważniejszych zasad jest zasłanianie nosa oraz ust. Z reguły używa się w tym celu maseczek ochronnych, gdyż jest to po prostu najłatwiejsze i efektywne rozwiązanie.

Warto zatrzymać się przy tej zasadzie, która wyraźnie mówi o zakrywaniu nosa „ORAZ” ust, nie zaś nosa „LUB” ust, co – niestety – jest coraz częściej widoczne. Maseczka powinna być założona poprawnie, a więc obejmować także nos i przylegać do twarzy, nie zaś znajdować się na brodzie, pod nosem, nad ustami, na czole, zawieszona na szyi czy w jakikolwiek inny sposób.

Maseczka. Źródło: wp.pl
Maseczka. Źródło: wp.pl

Jak można zaobserwować w sklepach i środkach komunikacji miejskiej oraz innych miejscach, gdzie maseczki są obowiązkowe, zrozumienie tego prostego przepisu stanowi problem dla wielu Polaków, którzy nic sobie z niego nie robią. Jest on jednak podstawą zmaksymalizowania bezpieczeństwa innych. Jeśli ktoś sądzi, że to niewygodne rozwiązanie – można zasłonić nos oraz usta za pomocą innego przedmiotu. Sieć sklepów wychodzi Polakom naprzeciw i proponuje go w nowej ofercie

Lidl proponuje alternatywę dla maseczek

Ci, dla których problemem jest założenie maseczki, zapewne będą ukontentowani nową ofertą Lidla. Jak podaje Super Express, już od dziś, 10 sierpnia, w ofercie sieci znajdą się bandany oraz kominy dla dzieci i dorosłych.

Źródło: fakt.pl
Źródło: fakt.pl

Są one wykonane w 100% z bawełny, a więc przepuszczają powietrze i są wygodne. Można prać je w temperaturze do 60 stopni, dzięki czemu można użyć ich wiele razy. Cena proponowana w Lidlu brzmi zachęcająco – bandany oraz kominy będą kosztowały od 7,99 zł za sztukę.

Przypomnij sobie o… PANNA MŁODA PO WESELU ZAŁAMAŁA SIĘ. "CZY TO TAKIE DZIWNE, ŻE JEST MI PRZYKRO, ŻE PRZYCHYLIŁAM NIEBA SWOIM GOŚCIOM, A ONI MNIE ZAWIEDLI"

Jak informował portal Życie: POMORSKIE: KILKADZIESIĄT NOWYCH PRZYPADKÓW COVID-19 W WOJEWÓDZTWIE. NOWE DANE NA PONIEDZIAŁEK

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ PRZED BURZĄ Z GRADEM. CO JESZCZE ZNALAZŁO SIĘ W PROGNOZIE POGODY