Leszek Teleszyński znany jest ze swojej roli w serialu „Złotopolscy”. Wcielił się tam bowiem w Jerzego Kowalskiego. Dlaczego jednak nagle aktor postanowił zniknąć z ekranów?

Obiecujący aktor

Leszek Teleszyński studiował na PWST w Krakowie, na Wydziale Aktorskim. Studia ukończył w 1969 roku i zaledwie dwa lata później, bo w 1971 roku zagrał w pierwszym filmie jakim był „Trzecia część nocy” wyreżyserowana przez Andrzeja Żuławskiego.

Od samego początku aktor nie mógł narzekać na propozycje, które napływały do niego niemal ze wszystkich stron. Zdecydował się także zagrać w popularnym serialu „Złotopolscy”, do którego zdjęcia zakończyły się jednak w 2010 roku.

Jak informuje portal Plotek, po zakończeniu zdjęć do serialu „Złotopolscy” aktor grał tylko w drugoplanowych rolach. Jednak od 3 lat nie otrzymał żadnej propozycji. Dlaczego tak się stało?

Ostatnio Leszek Teleszyński udzielił wywiadu dla portalu Interia. Wyznał w nim dlaczego od kilku lat nie możemy oglądać go na szklanym ekranie.

-Miałem parę przerw w swej karierze, ale widocznie nie zawsze było zapotrzebowanie na aktora takiego jak ja. Nie walczę o role, nie walczę o siebie... - wyznał aktor.

- Reżyserzy najczęściej angażują tych, których po prostu znają, a ja nie jestem aktorem wciąż o sobie przypominającym i cały czas będącym pod ręką - dodał.

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Aktor wspomina niektóre role z ogromnym sentymentem

Jak sam aktor przyznaje, swoją rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim Jerzemu Hoffmanowi.

- To jego filmy - "Potop", w którym zagrałem Bogusława Radziwiłła i przede wszystkim "Trędowata", w którym wcieliłem się w ordynata Waldemara Michorowskiego - miały ogromną widownię i dały mi największą popularność - wyznał Leszek Teleszyński podczas wywiadu.

Obecnie Leszek Teleszyński ma 73. lata, jednak nadal przyznaje, że chętnie zagrałby jeszcze w paru filmach. Kiedy wreszcie będziemy mogli obejrzeć znanego aktora w jednej z filmowych produkcji?

Źródło: akademiapolskiegofilmu.pl

Jak informował portal "Życie": JAK NAPRAWDĘ NAZYWAJĄ SIĘ POLSKIE GWIAZDY? PRAKTYCZNIE NIKT NIE MIAŁ POJĘCIA, CO UKRYWAJĄ ICH IDOLE. PRAWDZIWE IMIĘ MARYLI RODOWICZ ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: OLIWIA BIENIUK WYGLĄDA NIEMAL IDENTYCZNIE, JAK JEJ MAMA. ANNA PRZYBYLSKA BYŁABY DUMNA Z CÓRKI

Portal "Życie" pisał również: JAKA NAPRAWDĘ JEST MAGDA GESSLER? PRAWDĘ NA TEMAT TEGO, JAK WSPÓŁPRACUJE SIĘ ZE ZNANĄ RESTAURATORKĄ WYZNAŁ STYLISTA KOBIETY