Niedawno papież Benedykt XVI musiał pożegnać swojego brata - Georga Ratzingera. Wiadomość o śmierci duchownego wstrząsnęła katolickim światem. Jak się okazuje, obecnie również stan zdrowia samego papieża nie napawa optymizmem.

Jak czuje się Benedykt XVI?

Jak informuje portal Pikio, zdrowie papieża Benedykta XVI bardzo mocno się pogorszyło. Niedawno Watykan potwierdził doniesienia, że podczas ostatnich dni, które papież spędził z bratem, nieustannie towarzyszył im lekarz, który bacznie obserwował zdrowie papieża.

Jak donosi portal o2, okazuje się, że zdrowie papieża Benedykta XVI jest w coraz gorszym stanie. Niestety papież nie czuje się najlepiej, a praca sprawia mu duży problem. Papież słabnie na siłach z każdym dniem.

- Według Seewalda zdrowie emerytowanego papieża jest teraz ekstremalnie słabe. Jego umysł i pamięć wciąż pozostają trzeźwe, jednak głos jest ledwie możliwy do usłyszenia - cytuje gazetę Passauer Neue Presse portal o2.

Źródło: cordobabn.com

Czy zdrowie papieża ulegnie poprawie?

Wierni nieustannie modlą się i mają nadzieję, że zdrowie papieża Benedykta XVI wróci do normy, niestety na ten moment nic na to nie wskazuje.

Jak informują media papież zmaga się obecnie z chorobą skóry, a dokładnie różą skóry. Jest to choroba, która obejmuje przede wszystkim twarz i powoduje u chorego ogromne ataki bólu. Jest to bardzo obciażające dla papieża, który obecnie ma już 93 lata.

Obecnie Benedykt XVI nadal przebywa w niewielkim klasztorze, do którego udał się zaraz po rezygnacji z funkcji papieża. Tam odpoczywa, a także zagłębia się w modlitwie i rozmyślaniach.

Miejmy nadzieję, że już niedługo zdrowie papieża poprawi się i jeszcze długo będzie mógł się nim cieszyć.

Twitter @OmarPenarand

Jak informował portal "Życie": ILE KOSZTUJE PRACA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? JASNOWIDZ ZDRADZA, ILE OTRZYMAŁ OD RODZINY PIOTRA WOŹNIAKA - STARAKA. TA KWOTA ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Portal "Życie" pisał również: OD DZIŚ POLAKÓW CZEKAJĄ POWAŻNE ZMIANY. MINISTERSTWO ZDROWIA INFORMUJE JAK BĘDĄ ONE WYGLĄDAĆ