Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na kolejne zmiany! To już dziś wejdą w życie nowe zasady, dzięki którym ma zostać zahamowane rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym kraju.

Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia dziś zaktualizowana zostanie lista powiatów, które znajdą się w czerwonej i żółtej strefie.

– Od piątku 18 powiatów będzie objętych obostrzeniami – strefami żółtymi i czerwonymi czyli o jeden mniej niż dotychczas - powiedział Janusz Cieszyński - wiceminister zdrowia.

Jak informuje portal Lelum, od dziś do czerwonej strefy należeć będą miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Nowy Sącz, Ruda Śląska, Rybnik oraz powiaty: wodzisławski, nowosądecki, wieluński, rybnicki i ostrzeszowski.

Natomiast do strefy żółtej należeć będą Żory i powiat: cieszyński, wieruszowski i pszczyński.

Kolejne powiaty dodane do żółtej strefy!

Co więcej, Ministerstwo Zdrowia podało, że kolorem żółtym oznaczone będą powiaty, które wcześniej były w strefie zielone. Są to powiaty: grajewski, limanowski, raciborski, nowotarski oraz Biała Podlaska.

Liczba przypadków koronawirusa w naszym kraju nieustannie rośnie, co właśnie wymusza na Ministerstwie Zdrowia wprowadzanie kolejnych zmian. Kiedy wreszcie dojdzie do znacznego spadku nowych przypadków? Na ten moment trudno jest to określić.

Nadal wymagane jest stosowanie się do obostrzeń takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, a także utrzymywanie dystansu społecznego. Pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcji rąk oraz powstrzymywania się od bliskich kontaktów z innymi.

Jak informował portal "Życie": ILE KOSZTUJE PRACA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? JASNOWIDZ ZDRADZA, ILE OTRZYMAŁ OD RODZINY PIOTRA WOŹNIAKA - STARAKA. TA KWOTA ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ