Jednym z zadań Główny Inspektorat Farmaceutyczny jest kontrola produktów medycznych i farmaceutyków, które trafiają do obrotu, by upewnić się, że ich użytkownicy mogą bezpiecznie je stosować.

Przeprowadza się badania i kontrole, by mieć pewność, czy aby na pewno produkty mogą trafić do konsumentów. Jedne z ostatnich testów pokazały nieprawidłowości, a produkt musi zostać wycofany z obrotu.

GIF wycofuje popularny produkt z obrotu

Jak podaje Portal ABC Zdrowie, tym razem uchybienia znaleziono przy okazji badań popularnych kropli. Odkryto wadę jakościową, która sprawiła, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny postanowił wycofać ze sprzedaży produkt.

Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube

Tym razem chodzi o krople na uspokojenie GEMI. Wszystko dlatego, że – według badań GIF – w składzie produktu znajdują się rozbieżności. Co dokładnie się nie zgadza?

Podczas testów, które wykonywano w Narodowym Instytucie Leków, odkryto, że skład kropli jest niezgodny z wymaganiami, które określono w dokumentacji dla ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych – TAMC.

Każde, z pozoru nawet błahe, uchybienie może okazać się groźne dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego GIF postanowił nie ryzykować – zdecydowano o wycofanie wadliwej serii produktu z obrotu, zaś podjęta decyzja zyskała rygor natychmiastowej wykonalności.

Produkt to:

„Krople uspokajające spokojne (Guttae Sedative), krople doustne, butelka 35 g, numer serii: 011219, data ważności: 31.10.2022 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej '"GEMI".”

Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube

Farmaceutyk dostępny jest w aptekach bez recepty, pomaga pacjentom, którzy stają się nadmiernie drażliwi lub niespokojni, a także mają problemy ze snem. Bardzo ważne jest, by tę wadliwą serię wykluczyć z użytku – warto przejrzeć apteczkę i pozbyć się tych kropli, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Przypomnij sobie o… RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE BAŁTYKU. CZY POJAWIŁY SIĘ W NIM MIĘSOŻERNE BAKTERIE? SPECJALIŚCI ROZWIEWAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal Życie pisał również o… ŁUKASZ SZUMOWSKI OSTRZEGA, ŻE CAŁA POLSKA ZAMIENI SIĘ W CZERWONĄ STREFĘ. BĘDZIE TO MOŻLIWE W JEDNYM PRZYPADKU, JAKIM