Na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ważne ostrzeżenie. Chodzi o produkt, który znajduje się na sklepowych półkach – okazuje się, że nie powinniśmy po niego sięgać, gdyż może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje popularny produkt ze sprzedaży

Ostrzeżenie GIS zwraca uwagę na pewien popularny produkt, który z chęcią kupują konsumenci. Należy na niego uważać – powinno się natychmiast wyrzucić go lub zwrócić do sklepu, jeśli zdążyliśmy już kupić ten artykuł.

Jak podaje Radio Kraków, chodzi o partię produktu „Papryka słodka mielona” o wadze 20 g. Wszystko przez wykrycie bakterii Salmonella we wspomnianym artykule.

Sklep/screen Pexels
Sklep/screen Pexels

Chodzi o produkt Papryka słodka mielona, 20 g szczególnie bez obróbki cieplnej, pochodząca z Hiszpanii, o numerze partii: 10 2021/1143. Producentem jest CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny.

Dziś, 12 sierpnia, do wiadomości publicznej podano informację, że odbyła się kontrola zakładu produkcyjnego CARUM, a w 2 z 5 pobranych do badań próbek wspomnianego artykułu w opakowaniach 20 g oraz w 1 z 5 próbek papryki słodkiej w 25-kilogramowych opakowaniach, którą rozdzielano na małe opakowania, wykryto salmonellę.

Przyprawę tę dodaje się także do dań na zimno, zaś pałeczki Salmonella mogą żyć bardzo długi czas i po zjedzeniu produktu, który je zawiera, wywołać zatrucie pokarmowe. To bardzo istotna informacja, warto sprawdzić, czy nie posiadamy wspomnianej papryki mielonej w domu – jeśli tak, lepiej pozbyć się jej lub zwrócić do sklepu.

Zakupy/screen Pexels
Zakupy/screen Pexels

Obecnie trwa wycofywanie przyprawy z obrotu handlowego, zaś reszta magazynowanej papryki słodkiej mielonej jest już zabezpieczona.

Przypomnij sobie o… ALICJA BACHLEDA-CURUŚ NIE WRÓCI DO POLSKI? ZASKAKUJĄCE INFORMACJE O ŻYCIU AKTORKI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: 13 SIERPNIA WYSTĄPIĄ PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU. GDZIE NALEŻY SIĘ ICH SPODZIEWAĆ

Portal Życie pisał również o… DLACZEGO LESZEK TELESZYŃSKI ZNIKNĄŁ Z TELEWIZJI? CO DZIEJE SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM