Tomasz Raczek opublikował dziś na swoim profilu na Facebook’u bardzo smutną informację. Dziennikarz jest obecnie pogrążony w żałobie.

Trudne chwile dla dziennikarza

Tomasz Raczek poinformował dziś, że w nocy odeszła jego mama - Krystyna Lipińska - Raczek. Dziennikarz nie ukrywa swojego rozgoryczenia.

Do tej pory Tomasz Raczek niezbyt chętnie zabierał publicznie głos na temat swojego życia prywatnego. Okazuje się jednak, że tym razem zrobił wyjątek. Jak informuje portal Pikio, dziennikarz poinformował, że pożegnał dziś swoją ukochaną mamę.

- W nocy, we śnie odeszła moja Mama, Krystyna Lipińska-Raczek. Miała 93 lata. Zawsze, gdy nadchodziła rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, Jej serce drżało. Tym razem się zatrzymało - napisał w poście Tomasz Raczek.

Źródło: businessinsider.com.pl

Pamiętny wywiad

Kilka lat temu, dokładnie w 2015 roku mama Tomasza Raczka była jego gościem w programie „Kultowe rozmowy”. To właśnie podczas rozmowy z synem wspominała czasy II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego, którego była świadkiem mając zaledwie 17. lat.

- To były wakacje, więc byłam wtedy u rodziców na Pradze. Syn naszej sąsiadki, a mój kolega, przyszedł razem z ojcem pożegnać się. Powstanie na Pradze trwało niecały tydzień. Musieli szybko zakończyć działania. Warszawa walczyła 63 dni. Nikt nie myślał, że to tak długo potrwa. Wszyscy nastawieni byli najwyżej na tydzień - wyznała wtedy Krystyna Lipińska - Raczek.

Młoda kobieta nie mogła zaangażować się w Powstanie Warszawskie, bowiem nie mogła znaleźć sposobu aby przedostać się przez most, który był wtedy strzeżony. Z bólem wspominała jednak obraz jaki zastała zaraz po zakończeniu Powstania Warszawskiego.

- Obrazu, który wtedy zobaczyłam, do śmierci nie zapomnę. To było wielkie morze gruzu. Wśród tego gruzu był zwalony pomnik Chrystusa Króla z krzyżem na ramieniu. Nigdy nie myślałam, że Warszawa po tym odżyje - wspominała.

Fani dziennikarza ślą w jego stronę najszczersze kondolencje z powodu śmierci jego mamy. My również składamy wyrazy współczucia i życzymy dużo siły w tym trudnym czasie.

W nocy, we śnie odeszła moja Mama, Krystyna Lipińska-Raczek. Miała 93 lata. Zawsze, gdy nadchodziła rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, Jej serce drżało. Tym razem się zatrzymało.

Posted by Tomek Raczek on Sunday, August 2, 2020

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI